دستاوردهای دانشگاه

دستاوردهای دانشگاه


اخذ سطح پژوهشگر فرابرجسته توسط دکتر عباس بندی، عضو هیأت علمی دانشگاه

دکتر سعید عباس بندی، استاد دانشگاه در گروه ریاضی موفق به اخذ سطح پژوهشگر فرابرجسته در شبکه پژوهشگران ایرانی گردید.

پروفسور سعید عباس بندی، استاد ریاضی و عضو هیات علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) موفق به کسب افتخارآفرین پژوهشگر فرابرجسته در شبکه پژوهشگران ایرانی گردید. شکی نیست که توسعه و ارتقای جایگاه علمی ایران اسلامی به ترازهای جهانی در عرصه‌های علم، پژوهش و فناوری مرهون تلاش های ارزشمند و مستمر متفکران، نخبگان علمی و فرهیختگانی است که باتدبیر و امید در مراکز آموزشی و پژوهشی ایران عزیز نقش‌آفرینی می کنند.

انتشار کتاب عضو هیأت علمی دانشگاه در سطح بین المللی

کتاب Curerent Applications of Chemomsteics به همت استاد دکتر خانمحمدی، عضو هیأت علمی گروه شیمی دانشگاه و با همکاری برخی از مطرح ترین دانشمندان کمومتریکس، در قالب تیم هایی از کشورهای اتریش، آلمان، مجارستان، اسپانیا، آرژانتین، هند، رومانی، انگلستان و ایران توسط انتشارات Novapublishers ایالات متحده امریکا چاپ شد.

کتاب Curerent Applications of Chemomsteics به همت استاد دکتر خانمحمدی، عضو هیات علمی دانشگاه و با همکاری برخی از مطرح ترین دانشمندان کمومتریکس، در قالب تیم هایی از کشورهای اتریش، آلمان، مجارستان، اسپانیا، آرژانتین، هند، رومانی، انگلستان و ایران توسط انتشارات  Novapublishers ایالات متحده امریکا چاپ شد.

این کتاب مشتمل بر دوازده فصل، حاوی جدید ترین یافته های علمی در  حوزه کمومتریکس است. شیمی سنجی یا کمومتریکس ( Chemometrics)، کاربرد علوم آمار، کامپیوتر، ریاضی و گرافیک برای درک بهتر داده های شیمی می‌باشد. است. این کتاب منتشر شده دارای اعتبار و اهمیت بالایی از نظر پتانسیل  به عنوان یک مرجع دانشگاهی بین المللی دارد.

منبع :   www.novapublishers.com

 

اخذ درجه علمی – پژوهشی نشریه دانش حسابداری مالی

نشریه علمی دانشگاه با عنوان" دانش حسابداری مالی" موفق به کسب درجه علمی – پژوهشی شد.

نشریه علمی دانش حسابداری مالی دانشگاه طی مصوبه کمیسیون نشریات کشور موفق به کسب درجه علمی – پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شد. این نشریه حاوی مقاله های علمی و یافته های نوین در حوزه موضوعات حسابداری مالی است که به مدیر مسؤولی و سردبیری دکتر غلامرضا کردستانی منتشر می شود.
همچنین اعضای هیات تحریریه این نشریه دکتر احمد احمدپور، دکتر حسین سجادی، دکتر امید پور حیدری، دکتر جواد رضا زاده، دکتر محمد عرب مازاریزدی، دکتر غلامرضا کردستانی، دکتر محمدرضا نیکبخت، دکتر حمید حقیقت و دکتر ناصر ایزدی نیا هستند .

انتخاب دانشجوی دانشگاه به عنوان فناور برتر در صنعت نفت

آقای محسن بهمنی دانشجوی دکترای شیمی- فیزیک و از اعضای تحقیقاتی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران به عنوان فناور برتر در صنعت نفت انتخاب و موفق به دریافت لوح تقدیر از وزیر نفت شد.

انتخاب عضو هیات علمی دانشگاه در بین 500 دانشمند برتر حوزه آنالیز حرارتی

دکتر رضایی بهبهانی، عضو هیات علمی گروه شیمی دانشگاه در کتاب who is who in Thermal Analysis and Calorimetry; از انتشارات Springer در میان 500 دانشمند برتر حوزه آنالیز حرارتی معرفی شده و زندگینامه این استاد دانشگاه به همراه تالیفات و مقالات علمی و فعالیت های پژوهشی ایشان در این کتاب به چاپ رسید.

دکترغلامرضا رضایی بهبهانی براساس معیارهای این کتاب که هرساله دانشمندان و اشخاص مطرح در هر رشته تخصصی را از سراسر دنیا معرفی می کند در سال 2014 جزو 500 نفر برتر در رشته تخصصی ترمودینامیک یکی از گرایش های شیمی فیزیک و در حوزه آنالیز حرارتی معرفی شده است. این افراد دارای مقالات کیفی و داغ در این زمینه تخصصی هستند.

کسب مقام سوم بخش پژوهش توسط عضو هیأت علمی دانشگاه در پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دانشگاهیان مسلمان

دکتر رضا سامه عضو هیات علمی و مدیر گروه معماری دانشگاه در پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دانشگاهیان مسلمان موفق به کسب مقام سوم در بخش پژوهش مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم با تأکید بر روش‌شناسی شد .

شایان ذکر است آیین اختتامیه پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دانشجویان مسلمان با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و متولیان قرآنی کشور یکشنبه شب 14 دی ماه در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد.

در این مسابقات عضو هیات علمی گروه معماری دانشگاه با ارائه دو اثر پژوهشی در قالب مقاله و پایان‌نامه با موضوع «معماری و کیفیت زندگی انسان از منظر قرآن کریم» در این دوره از مسابقات شرکت نموده و موفق به کسب عنوان سوم در بخش پژوهش شد لازم به ذکر است در بخش پژوهش، به دلیل سطح بالا و بین‌المللی این مسابقات، هیچ اثری از سوی هیأت محترم داوران حائز رتبه اول و دوم شناخته نشده است.

این دور از مسابقات که به همت جهاد دانشگاهی و با حضور نمایندگان 47 کشور در تهران برگزار شده بود، مورد استقبال بسیاری از دانشجویان مسلمان قرار گرفت و برگزیدگان در بخش های مختلف مسابقات معرفی شدند.

ساخت موفقیت آمیز نانومیله های الکتروسرامیک PZT توسط دانشجوی گروه مهندسی مواد دانشگاه

سمیرا غلامی دانشجوی دوره دکترا و عضو تیم پژوهشی پیزوالکتریک ها در رشته ی مهندسی مواد (سرامیک) موفق به ساخت نانو میله های PZT شد.

در این پروژه که با راهنمایی آقای دکتر محمد مسعود محبی در آزمایشگاه مواد پیشرفته ی گروه مهندسی مواد دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام گرفت، نانو کریستال های PZT طی روند شمیایی( SLS(جامد–مایع – محلول) با به کارگیری عوامل سطحی و نمک مناسب به نانو میله تغییر یافتند. این تغییر مورفولوژی می تواند تاثیر به سزایی بر خواص پیزوالکتریک این ماده داشته باشد. در این پژوهش با تغییر شرایط سنتز، کنترل مناسبی روی شکل و اندازه نانومیله ها به دست آمد.

ویژگی بارز مواد پیزوالکتریک خواص الکتروالاستیک آنهاست که در پاسخ به سیگنال الکتریکی، موج مکانیکی تولید کرده و یا برعکس با دریافت موج مکانیکی، جریان الکتریکی تولید می کنند. این دسته از مواد کاربردهای مختلفی همچون حسگر و محرک و یا ترکیبی از هردو به طور همزمان دارند مانند حسگرهای کیسه هوای خودرو، پروب های سونوگرافی و آزمون های غیر مخرب مواد (NDT)، دستگاه های شنوایی دریایی و نیز انواع ریزدستگاه های پزشکی.

شایان ذکر است خانم سمیرا غلامی از پایان نامه خود دفاع کرده و هم اکنون دانشجوی دوره دکتری این گروه می باشد.

 موافقت شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد رشته آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان

ورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 24 /93/10 با ایجاد رشته آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در مقطع کارشناسی ارشد به صورت قطعی در این دانشگاه موافقت نمود.

جلسه دفاع اولین فارغ التحصیل دوره دکترای معماری با گرایش طراحی مجموعه ها و ساختمان های نیروگاهی برگزار شد.

جلسه دفاع اولین فارغ التحصیل دوره دکترای معماری با گرایش طراحی مجموعه ها و ساختمان های نیروگاهی" عصر روز سه شنبه 16 دیماه در محل تالار اجتماعات دانشکده معماری و شهرسازی برگزار شد.

خانم مهسا ابراهیمی به عنوان اولین دانشجوی فارغ التحصیل دوره دکترای معماری با گرایش طراحی مجموعه ها و ساختمانهای نیروگاهی به راهنمایی استادان، دکتر رحمان اقبالی و دکتر حسین خلفی و استادان مشاور دکتر حسن ذوالفقارزاده، دکتر مهدی احمدی و مهندس سیدحسین حسینی از پایان نامه خود با عنوان”چیدمان مجموعه و طراحی ساختمان های رآکتور تحقیقاتی 20 مگا واتی از طریق تدوین الزامات ضوابط و معیارهای معماری رآکتورهای تحقیقاتی استخری ” دفاع کرد.

کسب مقام اول فوتسال توسط دانشگاه در مسابقات کارکنان ادارات و سازمان های استان

به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر، کمیته ورزش کارکنان و تربیت بدنی دانشگاه مسابقات ورزشی بین کارکنان ادارات و سازمان های استان را در چهار رشته فوتسال برادران، والیبال خواهران و برادران و فوتبال دستی برگزار کرد که دانشگاه بین المللی امام خمینی موفق به کسب مقام اول در رشته فوتسال گردید.

در این مسابقات که با استقبال بی سابقه ادارات استان روبرو شد در رشته فوتسال 16 تیم در 4 گروه 4 تیمی رقابت کردند که در مرحله نهایی 4 تیم بانک مسکن ،تامین اجتماعی و دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به مرحله نهایی صعود کرده که در نهایت تیم های دانشگاه بین الملل امام خمینی (ره)،تامین اجتماعی و بانک مسکن مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
همچنین در رشته والیبال خواهران هشت تیم شرکت داشتند که در دو مرحله و یه صورت دوره ای برگزار شد و در پایان تیم های تامین اجتماعی ،دانشگاه بین الملل امام خمینی و اداره زندان ها مقام های اول تا سوم را به دست آورند .

کسب مقام قهرمانی توسط دانشجوی دانشگاه در مسابقات قهرمانی دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور

سینا شهیدی ،از دانشجویان دانشگاه در مسابقات قهرمانی دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور و در رشته جودو موفق به کسب عنوان قهرمانی در وزن 100- کیلوگرم شد.

کسب عنوان قهرمانی تیم دانشجویان شاهد دانشگاه در مسابقات والیبال درون دانشگاهی

به گزارش خبرنگار واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر،در این مسابقات 8 تیم از دانشگاه حضور داشتند که تیم دانشجویان شاهد مقتدرانه همه مسابقات را با پیروزی پشت سر گذاشت.

این مسابقات دانشجویی از تاریخ 19 آبان ماه با حضور هشت تیم به همت اداره تربیت بدنی دانشگاه برگزار شد که بازی های مقدماتی به صورت پلکانی انجام شد و تیم اداره شاهد با تیم های برق- شهید بابایی – نهاد رهبری و مکانیک به مسابقه پرداخت و بدون باخت تمامی بازی ها را برد.

 کسب مقام اول کشوری در رشته تیراندازی توسط دانشجویان دانشگاه

دانشجویان دانشگاه درمسابقات قهرمانی تیراندازی دانشجویان دانشگاه های کشور موفق به کسب رتبه اول در بخش تیمی در رشته تفنگ بادی شدند.

به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مسابقات قهرمانی تیراندازی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه های کشور در محل مرکز استعدادیابی هیئت تیراندازی استان تهران و به میزبانی دفتر امور مشترک مناطق ورزشی کشور مستقر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ازتاریخ 23 لغایت 25 بهمن ماه (دختران) و از تاریخ 25 لغایت 27 بهمن ماه سال جاری ( پسران) برگزار شد.

در این مسابقات که در دو بخش  انفرادی و تیمی در دو رشته تپانچه و تفنگ بادی و با حضور دانشجویان دانشگاه های کشور برگزار شد، سه نفر از دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی ، خانم ها سپیده شهراسبی، ندا احمدی و ندا عسگرخانی در بخش تیمی در رشته تفنگ بادی موفق به کسب رتبه اول  شدند.

شایان ذکر است باعث افتخار جامعه شاهد و ایثارگر دانشگاه است که دو  نفر از این دانشجویان خانم ها سپیده شهراسبی و ندا عسگرخانی دانشجوی شاهد و ایثارگر دانشگاه می باشند که  موفق به کسب این افتخار شدند.

 انتخاب مدیر تربیت بدنی دانشگاه به عنوان مدیر نمونه تربیت بدنی در بین دانشگاه ها

مدیر تربیت بدنی دانشگاه به عنوان مدیر نمونه تربیت بدنی در بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

دکتر عباس صادقی مدیر محترم تربیت بدنی دانشگاه در همایش مدیران تربیت بدنی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی  که در تاریخ 9 تا 11 اسفند در دانشگاه اصفهان برگزار شد به عنوان مدیر نمونه تربیت بدنی در بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

 کسب عنوان رتبه سوم نشریه سَرَک دانشجویان افغانستانی دانشگاه درجشنواره نشریات دانشجویی منطقه دو کشور

نشریة سَرَک دانشجویان افغانستانی دانشگاه درجشنوارة نشریات دانشجویی منطقة دو کشور موفق به کسب عنوان سوم در بخش مقالات فرهنگی شد.

 کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات کاراته دانشجویان خواهر دانشگاه های سراسر کشور

 

تیم کاراته دانشجویان دانشگاه در مسابقات کاراته دانشجویان خواهر دانشگاههای سراسر کشور که به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان و در تاریخ 20 اسفند ماه برگزار شد موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی شد.

 

 

CAPTCHA Image