مهمترین اخبار دانشگاه در یک نگاه

مهمترین اخبار دانشگاه در یک نگاه


کرسی آزاد اندیشی با موضوع فیلتیرینگ فضای مجازی در دانشگاه برگزار شد.

جلسه کرسی آزاد اندیشی با موضوع "فیلتیرینگ فضای مجازی؛ آری یا خیر" روز سوم آذر با حضور گروه موافق و مخالف فیلتیرینگ از نمایندگان دانشجویان و "سعید پور ایمانی" مدیر مرکز رسانه های دیجیتال استان قزوین در تالار اجتماعات دانشکده علوم انسانی برگزار شد.

در این جلسه نمایندگان دانشجویان، نظرات موافق و مخالف خود را در زمینه فیلترینگ بیان کردند و هردو گروه با وجود فیلترینگ موافق بودند اما معتقد بودند در زمینه چگونگی فیلترینگ اصلاحاتی انجام شود و همچنین باید چگونگی استفاده صحیح از اینترنت در جامعه فرهنگ سازی شود و مسئولین فعالیت های مفیدتری انجام دهند که به سمتی سوق پیدا کنیم که بتوانیم بیشترین بهره را از امکانات فضای مجازی ببریم.

نشست تخصصی آینده پژوهی با عنوان شناخت آینده: «امکان یا امتناع ؟» در دانشگاه برگزار شد.

نشست تخصصی آینده پژوهی با عنوان شناخت آینده: امکان یا امتناع ؟ روز دوشنبه 3 آذر در پژوهشکده آینده پژوهی دانشگاه با سخنرانی دکتر محمد صادق زاهدی عضو هیئت علمی دانشگاه برگزار شد. در این نشست امکان پذیری شناخت و کشف آینده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نشست مدیر عامل سازمان انرژی های نو ایران(سانا) با رئیس و معاونان دانشگاه برگزار شد.

مهندس یوسف آرمودلی، مدیر عامل سازمان انرژی های نو ایران به همراه معاونان استانداری و هیئت همراه روز شنبه 8 آذرماه در نشستی که با حضور رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه و تعدادی از مسئولان دانشگاه برگزار شد در زمینه چگونگی و نحوه حمایت این ستاد از طرح های پژوهشی بحث و تبادل نظر کردند.

همایش روز جهانی فلسفه در دانشگاه برگزار شد

همایش روز جهانی فلسفه 4 آذر ماه با حضور دکتر بیژن عبدالکریمی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد تهران وبه همت انجمن علمی فلسفه در دانشکده علوم انسانی برگزار شد.

در ابتدای برنامه دکتر سیف عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه ضمن خیر مقدم و تبریک روز جهانی فلسفه و ارائه تعریفی از فلسفه از نظر ملاصدرا و فیلسوف مشهور غرب، هایدگر طی سخنانی بیان داشت: فیلسوفان تا امروز جهان را تفسیر کرده اند و لی از امروز به بعد باید جهان را تغییر دهند. اینکه فیلسوفانی هستند که می توانند تغییری در عالم ایجاد کنند قابل قبول است. تا شخصی از فطرت اول به فطرت ثانی گذار نکرده باشد این قدرت تغییر در زمینه های مختلف را نمی تواند داشته باشد.

کرسی آزاد اندیشی با عنوان “رابطه با امریکا؛ آری یا خیر” در دانشگاه برگزار شد

کرسی آزاد اندیشی با عنوان "رابطه با امریکا؛ آری یا خیر" روز دوشنبه 10 آذر در تالار اجتماعات پژوهشکده آینده پژوهی دانشگاه برگزار شد.

این کرسی با حضور دانشجویان موافق و مخالف و داوری دکتر محمد آذری نجف آبادی عضو هیأت علمی رشته علوم سیاسی دانشگاه برگزار شد که دانشجویان موافق و مخالف به نظرات خود را بیان کردند.
دکتر محمد آذری در این نشست ضمن بیان تاریخچه ای از روابط ایران و امریکا و معرفی اولین سفیران ایران و امریکا گفت: روابط ایران و امریکا تا قبل از سال 1332 مسالمت آمیز و بدون تنش بود اما بعد از کودتای امریکا در سال 1332در ایران و سرنگونی دولت مصدق روابط ایران و امریکا دگرگون شد و این روابط هیچ گاه مطابق منافع ایران نبود و حتی تمام شرق و غرب در زمان انقلاب ایران در مقابل اراده نود و هشت درصدی ملت ایران قرار گرفتند.

به مناسبت روز دانشجو: تجدید میثاق با شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی

مراسم تجدید میثاق با شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به مناسبت گرامیداشت 16 آذر با حضور رئیس دانشگاه ،مدیران، استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه برگزار شد.

بازدید رئیس دانشگاه از سلف غذاخوری دانشجویان

رئیس دانشگاه، به مناسبت 16 آذر با حضور در سلف غذاخوری دانشجویان، ضمن صرف ناهار با دانشجویان پیرامون مشکلات و درخواست های دانشجویان در خصوص کیفیت غذا با آنان گفتگو کرد. در این دیدار صمیمانه که دکتر برزگر معاون آموزشی، دکتر طاهری معاون دانشجویی دانشگاه، دکتر زندیه، مشاور رئیس در امور ایثارگران و جمعی از مسئولان و مدیران دانشگاه، رئیس دانشگاه را همراهی می‌کردند؛ دکتر نائینی در گفتگویی صمیمانه خواستار افزایش کیفی و کمی غذای دانشجویان شد.

به مناسبت هفته پژوهش طی مراسمی: از پژوهشگران برتر دانشگاه تجلیل شد

مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه با حضور رئیس و معاونت های این دانشگاه و جمعی از پژوهشگران منتخب سال های 92 و 93 برگزار شد.

دکتر سید ابوالحسن نایینی، رئیس دانشگاه  ضمن تبریک روز دانشجو و گرامیداشت هفته پژوهش، در این مراسم بیان کرد: روز دانشجو بیانگر حماسه سازی سه دانشجو عدالت خواه در راه مبارزه با استبداد و احیای آزادگی و عدالت است و از این رو یاد شهیدان این روز را گرامی می داریم.

در این این مراسم از پژوهشگران منتخب دانشکده ها و دانشجویان پژوهشگر در رشته های مختلف تجلیل و قدردانی شد.

دیدار رئیس دانشگاه با خانواده یکی از دانشجویان شهید دانشگاه به مناسبت روز دانشجو

دکترنائینی رئیس دانشگاه به همراه دکتر زندیه مشاور رئیس در امور ایثارگران، دکتر داودی مدیر اداره شاهد و ایثارگر و علی حیدری سرپرست اداره حراست و جمعی از کارمندان شاهد و ایثارگر و دانشجویان دانشگاه به مناسبت روز دانشجوب با خانواده دانشجوی شهید سید ناصر سیاهپوش دیدار کردند.

در این دیدار که شب 18 آذر ماه به مناسبت هفته بسیج و روز دانشجو در منزل این شهید بزرگوار برگزار شد دکتر نائینی ضمن بزرگداشت ایام عزاداری سالار شهیدان امام حسین (ع) و تبریک هفته بسیج و روز دانشجو به خانواده شهید دانشجو ،سید ناصر سیاهپوش، شهدا را الگویی برای همه نسل ها دانسته و بیان داشت: ما دانشگاهیان باید ادامه دهنده راه همه شهدا و بخصوص شهدای دانشجو و علمی کشور در همه زمینه ها باشیم و دیدار با خانواده شهدا برای ما سعادت بسیار عظیمی است.
  سیدناصر سیاهپوش هجدهم فروردین ۱۳۳۷، در شهر قزوین به دنیا آمد دانشجوی دوره کارشناسی در رشته ریاضی و پاسدار بود. دهم اردیبهشت ۱۳۶۱، با سمت فرمانده گردان در ام‌الرصاص عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

از پژوهشگران و فنآوران برتر استان تجلیل شد

به مناسبت هفته پژوهش، طی مراسمی در روز 19 آذر با حضور رئیس دانشگاه، استاندار و مسئولان استانی از پژوهشگران و فناوران برتر استان در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه تجلیل شد.

دکتر سید ابوالحسن نایینی ، رییس دانشگاه در این مراسم بیان داشت: مهم ترین رسالت گرامیداشت هفته پژوهش در همین ایجاد و احیای تفکر تحقیق و پژوهش در اذهان تمام اقشار جامعه خصوصا محققان و دانشجویان می باشد.
  در این مراسم از 27 پژوهشگر و محقق برتر، 5واحد فناور نمونه و یک دستگاه اجرایی برتر استان تقدیر به عمل آمد.شایان ذکر است در ابتدای این مراسم مسئولان از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی مراکز علمی و تحقیقاتی استان بازدید کردند .

نشست “بررسی جایگاه خدا و دین در پیشرفت های علمی قرن حاضر” با سخنرانی دکتر گلشنی در دانشگاه برگزار شد

نشست “بررسی جایگاه خدا و دین در پیشرفت های علمی قرن حاضر”روز دوشنبه 24 آذر در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد.

در این نشست دکتر مهدی گلشنی، استاد برجسته ی فیزیک و عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف با تشریح سابقه ی رابطه ی علم و دین بیان داشت: به طور کلی علم را به عنوان کاوش انسان برای یافتن قوانین حاکم برای جهان و دین را به عنوان توجه به معنا و در نهایت یک موجود متعالی تعریف می کنند. دین و علم از ابتدا از هم مجزا تلقی نمی شده و در قرن های اولیه ی اسلامی یک تفکر الهی حاکم بود که جستجوی علم را نوعی عبادت و مناجات می دانستند. این جهان بینی الهی که در میان دانشمندانی مثل ابن سینا و خواجه نصیر الدین طوسی دیده می شود، از قرآن نشأت گرفته شده که می فرماید در زمین بگردید و نشانه های خلقت خداوند را دریابید.

همایش تخصصی پژوهشی چالش های شهرسازی معاصر در ایران با موضوع شناسایی فرصت های توسعه شهری در شهرسازی در دانشگاه برگزار شد

همایش تخصصی پژوهشی چالش های شهرسازی معاصر در ایران با موضوع شناسایی فرصت های توسعه شهری در شهرسازی توسط گروه معماری دانشگاه و با حضور دکتر"علی عبدالعلی زاده"مشاور عالی وزیر کشور در امور توسعه مناطق روز دوشنبه 24 آذر در تالار اجتماعات پژوهشکده آینده پژوهی برگزار شد.

دکتر عبدالعلی زاده در این نشست پژوهشی بیان داشت :شهرسازی پاسخ به نیازهای جامعه برای آرامش و آسایش محیطی است و تمام تصمیم ها باید کم هزینه،زودبازده و کارآمد باشد . وی روشن کردن گذشته ،امروز و ظرفیت های شهر برای فردا را ماموریت اصلی شهرسازی دانست و گفت: شهرسازی از دانش گذشته چراغی برمی افروزد تا آینده شهر را نشان دهد.

سمینار صنعت فولاد ایران، مزیت ها،چالش ها و چشم انداز در دانشگاه برگزار شد

“سهراب محرابیان” در سمینار صنعت فولاد ایران، مزیت ها،چالش ها و چشم انداز که توسط گروه مهندسی معدن دانشگاه و روز سه شنبه 25 آذر ماه در تالار اجتماعات دانشکده فنی و مهندسی برگزار شدافزود:در طول تاریخ از زمان حکومت قاجاریه تلاش های مختلفی از سوی حاکمان ایران برای ملحق شدن کشور به جمع فولادسازان انجام شد که در نهایت هیچ کدام به نتیجه مورد نظر نرسیدند.

انتخابات شورای صنفی- رفاهی دانشجویان دانشگاه برگزار شد

پس از اعلام زمان و مکان برگزاری انتخابات شورای صنفی - رفاهی دانشجویان، انتخابات روز 25 آذر در حوزه های اعلام شده برگزار و دانشجویان از بین تأییدشدگان نامزد انتخابات شورای صنفی دانشجویی، به افراد مورد نظر خود رای دادند.

همایش سالروز سفر مقام معظم رهبری به استان قزوین در دانشگاه برگزار شد

در مراسمی که روز پنج شنبه 27 آذر ماه با حضور حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری ، دکتر "علی اکبر صالحی" رییس سازمان انرژی اتمی کشور ،حجت الاسلام سید "محمد حسن ابوترابی فرد" نایب رییس مجلس شورای اسلامی،" مرتضی روزبه" استاندار ،نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی استان در تالار اجتماعات دانشگاه برگزار شد یازدهمین سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری به استان قزوین گرامی داشته شد.

 نشست مهندسی ارزش با هدف بهبود فضا و توسعه‏‏ ی مسجد دانشگاه برگزار شد

 کارگاه دو روزه مهندس ارزش با هدف توسعه و بهبود فضا‏ی مسجد دانشگاه روز چهارشنبه و پنج شنبه 10و11 دی ماه به مدت 20 ساعت در دفترجلسات تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای نشست این کارگاه که با حضور دکتر نائینی، رئیس دانشگاه، مهندس سنماری، معاون عمرانی، حجت الاسلام و المسلمین عابدینی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار شد مهندس سنماری ضمن تشریح جزئیات فنی طرح فعلی مسجد دانشگاه و تشریح ویژگی های خاص معماری مسجد دانشگاه بیان داشت: در بافت مساجد اصولی وجود دارد که به نوعی بیانگر هماهنگی است. اصولی که در معماری ایرانی و اسلامی در مساجد وجود دارد برگرفته از دو نوع معماری درون گرا و برون گراست که در معماری ایران نوع نگاه درون گرایی در فضای مساجد دیده می شود که در خصوص مسجد دانشگاه نیز این اصول بخوبی رعایت شده هر چند از نظر حجمی کوچک است.

  دیدار رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه با خانواده شهید مرتضی باریک بین

به مناسبت آغاز هفته وحدت اعضای هیئت رئیسه دانشگاه با پدر بزرگوار شهید مرتضی باریک بین؛ حضرت آیت ا.. باریک بین، نماینده ولی فقیه در استان قزوین و امام جمعه شهر قزوین، دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه، در این نشست که روز 14 دی ماه در منزل شخصی امام جمعه قزوین برگزار شد، دکتر نائینی ضمن تبریک آغاز هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، دیدار با خانواده شهدا را افتخار بزرگی برای دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) دانست که هر2 هفته یکبار به همت اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه مهیا می شود.

بازدید گروهی از معلمان شهرستان البرز از آزمایشگاه های گروه شیمی دانشگاه

گروهی از معلمان شیمی شهرستان البرز روز یکشنبه 14 دی ماه از آزمایشگاه های گروه شیمی دانشگاه بازدید کردند.

در این برنامه بازدید، ضمن برگزاری کارگاه آموزشی برای دبیران شیمی اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز استان قزوین با حضور دکتر بیات ( مدیر گروه شیمی) و دکتر نوزعیم از اعضای هیات علمی و کارشناسان آزمایشگاه شیمی توضیحاتی در زمینه تاریخچه، معرفی اعضای هیات علمی، وضعیت تحصیلات تکمیلی و امکانات آزمایشگاهی ارائه شد.

اولین نشست تخصصی راه اندازی و تأسیس پژوهشکده محیط زیست برگزار شد

اولین نشست تخصصی راه اندازی و تأسیس پژوهشکده محیط زیست با حضور رئیس دانشگاه، رئیس اداره محیط زیست استان و جمعی از اعضاء و کارشناسان متخصص روز یکشنبه 5 بهمن در دفتر جلسات رئیس دانشگاه برگزارشد.

در این نشست دکتر نائینی، رئیس دانشگاه با اشاره به مزایای راه اندازی پژوهشکده های مختلف در دانشگاه و استان بیان داشت: موضوع پیگیری احداث پژوهشکده محیط زیست در دانشگاه مطرح و زمینه لازم برای تاسیس در دست پی گیری است. ایشان بر ملی و فراملی بودن طرح های پژوهشی پژوهشکده مورد نظر تاکید کرد.
صدرالدین علی پور ، رئیس محیط زیست استان نیز ضمن تشکر از اهتمام ریاست دانشگاه بر تاسیس این پژوهشکده در استان با اشاره به مشکلات زیست محیطی در استان و کشور، ضرورت توجه به این موضوع را با وجود کارخانجات و صنایع منطقه تبیین کردند.

به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر در دانشگاه برگزار شد: مراسم گلباران و عطر افشانی مزارشهدای گمنام دانشگاه

به همت اداره کل شاهد و ایثارگر دانشگاه به مناسبت آغاز دهه فجر با حضور رییس دانشگاه ، معاونان و جمعی از اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان، مزار شهدای گمنام دانشگاه غبارروبی و گل افشانی شد.

اولین نشست کارگروه مدیران اداره رفاهی منطقه 4 وزارت علوم به میزبانی دانشگاه برگزار شد

اولین نشست کارگروه مدیران اداره های رفاهی منطقه 4 وزارت علوم با حضور کارگروه های عضو به میزبانی دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر بابک محمد حسینی، معاون توسعه ؛ مدیریت منابع انسانی و پشتیبانی ضمن خیر مقدم به میهمانان اهداف و برنامه های رفاهی دانشگاه را تشریح کرد وی همچنین بر ضرورت برگزاری این نشست ها و ارتباطات و تعامل بیشتر کارگروه های دانشگاه ها با یکدیگر تاکید کرد.
در این نشست مهندس کیوان حسن پور، مدیر منابع انسانی و امور پشتیبانی دانشگاه و دبیر کارگروه با استقبال از برگزاری این گونه نشست ها ، منطقه بندی دانشگاه ها را توسط وزارت علوم کار ارزنده ای دانست .

 بازدید رئیس دانشگاه از حوزه های امتحانی کنکور کارشناسی ارشد

 دکتر نائینی، رئیس دانشگاه بعداز ظهر روز چهارشنبه 15 بهمن در اولین روز برگزاری کنکور ، ضمن بازدید از حوزه های امتحانی کنکور کارشناسی ارشد از نزدیک در روند برگزاری آزمون قرار گرفت.

برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 93 در دانشگاه/بازدید رئیس دانشگاه از حوزه های امتحانی

دکتر قاسمعلی گروسی نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه در خصوص برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال جاری در دانشگاه بیان داشت: همزمان با سراسر کشور آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۳ طی سه روز در صبح و عصر روز های چهارشنبه ،پنجشنبه و جمعه مورخ ۱۵ تا ۱۷ بهمن ماه سال جاری در دانشگاه برگزار می شود.

وی اظهار داشت: تعداد داوطلبان آزمون سال جاری در استان قزوین 12886 نفر می باشند که از این تعداد 51 درصد مرد و 49 درصد زن هستند که این نسبت در سطح کشور 51/4 درصد زن و 48/6 درصد مرد و آمار کل داوطلبان 812000 نفر است که در 143 رشته امتحانی و در استان قزوین در دو حوزه اصلی دانشگاه بین المللی امام خمینی و دانشگاه پیام نور برگزار می شود .
دکتر گروسی افزود :آمار داوطلبان شرکت کننده در کنکور در حوزه دانشگاه بین المللی امام خمینی4764 نفر زن و آمار شرکت کنندگان در دانشگاه پیام نور 8123 نفر( 6563 نفر مرد و 1560 نفر زن) می باشند.
نماینده تام الاختیار آزمون های دانشگاه افزود: نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1393در نیمه دوم اردیبهشت 94 و نتایج نهایی در نیمه اول شهریور ماه 94 اعلام خواهد شد وی همچنین با بیان این که در برگزاری آزمون همکاری مناسبی در سطح دانشگاه جهت برگزاری مطلوب آزمون و آرامش داوطلبان انجام شده است برای همه داوطلبان آرزوی موفقیت و سربلندی نمود.

اولین نشست از سلسله نشست های اتاق فکر استان در دانشگاه برگزار شد

در این نشست که با حضور صاحبنظران، کنشگران و فعالان محیط زیست روز سه شنبه 14 بهمن در دفتر جلسات ریاست دانشگاه برگزارشد، موضوعاتی چون آلودگی هوا، بحران آب در قزوین، عوامل آلوده کننده محیط زیست، پسماند و آلودگی شهرک های صنعتی استان و نقش مدیریت شهری و ترافیک شهری مورد بررسی قرار گرفت.

نشست هیأت رییسه با اعضای هیأت علمی دانشگاه برگزار شد

از سری نشست های هیأت رییسه با دانشگاهیان، نشست هیات رئیسه با اعضای هیات علمی دانشگاه روز دوشنبه 20 بهمن در تالار اجتماعات دانشکده علوم انسانی دانشگاه برگزار شد.

اعضای هیات علمی سئوالات خود را به شکل کتبی و شفاهی مطرح نمودند که ازسوی هیات رئیسه مورد بررسی قرار گرفته و پاسخ داده شد. در پایان، دکتر نائینی، رئیس دانشگاه بیان داشت:من از ابتدای قبول مسئولیت در دانشگاه از همه اعضای هیات علمی طلب یاری کردم که با ارائه پیشنهادات و نظرات سازنده خود ، ما را در مدیریت دانشگاه کمک کنند.

 

جشن انقلاب با حضور کارکنان و خانواده کارکنان در دانشگاه برگزار شد

جشن انقلاب با حضور کارکنان و خانواده کارکنان روز سه شنبه 21 بهمن ماه در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم دکترنائینی ، رئیس دانشگاه با عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با اشاره به دستاوردهای عظیم انقلاب بیان داشت: ما کسب این موفقیت ها را مدیون خون شهداء هستیم و مسئولان کشور باید با پشتوانه ملت و با پیروی از منویات مقام معظم رهبری به سوی پیشرفت و استقلال و آزادگی ایران اسلامی گام بردارند

در این مراسم که به همت معاونت فرهنگی دانشگاه و به مناسبت یوم الله 22 بهمن برگزار شد برنامه های متنوع برا ی رده های سنی و همکاران و خانواده های آنان اجرا شد.

گلگشت دانشجویان خوابگاهی دانشگاه به قلعه رودخان

شورای صنفی _ رفاهی دانشجویان دانشگاه با همکاری انجمن ورزشی کوهنوردی ، گلگشتی ( تور ) برای دانشجویان خوابگاهی به منطقه قلعه رودخان واقع در تاریخ 30 بهمن ماه و 1 اسفند ماه برگزار کرد.

به مناسبت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی :جشن دانشجویی فجر در دانشگاه برگزار شد

به مناسبت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی جشن دانشجویی فجر ویژه دانشجویان دانشگاه روز سه شنبه 28 بهمن در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد.

همچنین اجرای موسیقی زنده، پخش کلیپ، برگزاری مسابقه و اهدای جوایز به حاضران در جشن به شکل قرعه کشی از دیگر بخش های این جشن بود.

دومین نشست تخصصی اتاق فکر استان قزوین برگزار شد

دومین نشست تخصصی اتاق فکر استان قزوین در حوزه محیط زیست تحت عنوان "بحران پسماندهای صنعتی و شهری " با دعوت از صاحب نظران و کنشگران محیط زیست در محل دفتر جلسات دانشگاه برگزار شد.

در این نشست کارشناسان محیط زیست مسائل مختلفی چون عوامل موثر در آلودگی آب و هوا و بحران پسماندهای صنعتی و شهری در منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

اولین کنگره دوسالانه شهدای دانشجوی استان قزوین در دانشگاه برگزار شد

در مراسمی با حضور آیت اله "مهدی احدی" فقیه و مفسر قرآن، روسای دانشگاه ها و جمعی از دانشگاهیان و خانواده شهداء اولین کنگره شهدای دانشجوی استان قزوین صبح روز دوشنبه 27 بهمن ماه در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد.

دکتر سید ابوالحسن نایینی، رئیس دانشگاه در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد شهدای دانشجو  برگزاری چنین مراسم هایی را  اقدام موثری در جهت ترویج و اشاعه فرهنگ شهادت  و آشنایی جوانان خصوصا دانشجویان با  ارزش ها و آرمان های شهداء دانست.

دکتر نائینی در مراسم گردهمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر: دانشگاه نقش برجسته ای در ترویج اندیشه های انقلاب دارد

به همت اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه مراسم گردهمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه بین المللی امام خمینی و 21 دانشگاه استان روز دوشنبه 27 بهمن در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد.

در این گردهمایی که با حضور سیدابوالحسن نائینی، رئیس دانشگاه ، غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام جعفر شیرزاد استاد حوزه و دانشگاه و جمعی از جانبازان، ایثارگران و اعضای هیات علمی برگزار شد. دکتر نایینی، رئیس دانشگاه با تشکر از حضور اساتید، دانشجویان، مسئولان استانی و روحانیون با تبریک به مناسبت 36 امین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: مسلماً نقش موثر و سازنده اقشار مختلف دانشگاهی و به ویژه جوانان دانشجو در شکل گیری انقلاب همیشه مورد توجه بوده است. پخش کلیپی از فعالیت های فرهنگی، آموزشی، ورزشی و فوق برنامه شاهد و ایثارگر، اجرای موسیقی، مسابقه شاد و زنده از دیگر برنامه های این گردهمایی بود.

همچنین در این برنامه با حضور تعدادی از مسئولان استان قزوین از دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و مؤسسات غیرانتفاعی این استان تقدیر شد.
گل افشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه بین المللی، بخش پایانی این مراسم بود که با حضور مسئولان و دانشجویان انجام شد.

چهارمین نشست کارشناسان کانون های فرهنگی و هنری در دانشگاه برگزار شد

چهارمین نشست کارشناسان کانون های فرهنگی و هنری 28 دانشگاه از دانشگاه های منطقه دو کشور در روزهای 28 و 29 بهمن ماه به میزبانی دانشگاه بین المللی امام خمینی ره به صورت کارگاهی و بحث و مناظره در جهت پیشبرد روند هرچه بهتر نمودن فعالیتهای فرهنگی با موضوع ” آنچه کارشناس کانون‏ های فرهنگی، هنری باید بداند” با حضور 28 نفر از کارشناسان دانشگاه های منطقه دو کشور برگزارشد.

جشن روز مهندس در دانشگاه برگزار شد

به مناسبت بزرگداشت زاد روز خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس جشن روز مهندس با همکاری انجمن علمی عمران و معماری دانشگاه روز دوشنبه 4 اسفند در تالار اجتماعات دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد.

کرسی آزاد اندیشی عفاف گرایی در غرب در دانشگاه برگزار شد

کرسی آزاد اندیشی با عنوان عفاف گرایی در غرب توسط کانون عفاف و حجاب در دانشگاه با حضور خانم دکتر نوروزی برگزار شد.

دکتر نوروزی در این جلسه ضمن بیان این که حجاب و عفاف یک رفتار اجتماعی است گفت: وارد شدن به حریم عمومی چارچوب دارد مسئله بی حجابی وارد شدن به حریم دیگران است و ضربه های آن متوجه خانواده می شود. حجاب صیانت از حریم عمومی است.

نشست تخصصی آینده پژوهی با “عنوان انقلاب اسلامی و چشم انداز آینده” در دانشگاه برگزار شد

نشست تخصصی آینده پژوهی با "عنوان انقلاب اسلامی و چشم انداز آینده" روز دوشنبه 4 اسفند ماه با سخنرانی دکتر فرزاد جهان بین در تالار اجتماعات پژوهشکده آینده پژوهی دانشگاه برگزار شد.

دکتر جهان بین در این نشست با بیان این سخن که انقلاب اسلامی ایران در تاریخ بی سابقه است و از نقاط عطف تاریخ محسوب می گردد، گفت: برخی از صاحب نظران این انقلاب را با انقلاب کبیر فرانسه برابر می دانند. ایشان پرسش از آینده انقلاب را همزاد خود انقلاب دانست وگفت از بدو پیروزی انقلاب خود مردم و بزرگان این سئوال را دارند که بالاخره آینده انقلاب چه خواهد شد.

اولین روز هفته فناوری نانو استان قزوین در دانشگاه آغاز به کار کرد

اولین روز هفته فناوری نانو استان قزوین در دانشگاه و در دانشکده علوم پایه روز شنبه 9 اسفند ماه با حضور مهندس لک، مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و مسئول کمیته نانو استانداری قزوین برگزار شد.

کارگاه آموزشی“گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی با تأکید بر بیمه و تأمین اجتماعی” در دانشگاه برگزار شد

کارگاه آموزشی باعنوانِ “گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی با تأکید بر بیمه و تأمین اجتماعی” روز یکشنبه 10 اسفند با مشارکت و همکاریِ اداره کل سازمان تأمین اجتماعی استان و با حضور دانشگاهیان و کارکنان سازمان در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد. دکتر روح اله بیات، عضو هیأت علمی و معاون بیم الملل دانشگاه در کارگاه آموزشی“گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی با تأکید بر بیمه و تأمین اجتماعی” به تاریخچه اقتصاد مقاومتی از زمان نخست وزیری مصدق تاکنون اشاره کرد.

  سمینار ” کارآفرینی و طراحی کسب و کار من” در دانشگاه برگزار شد

به همت مرکز کارآفرینی دانشگاه سمینار " کارآفرینی و طراحی کسب و کار من" روز دوشنبه 11 اسفند در تالار اجتماعات ساختمان آینده پژوهی برگزار شد. در این سمینار دکتر علیرضا فریدونی از اساتید کارآفرینی و مدیران صنعتی در زمینه چشم انداز کارآفرینی فارغ التحصیلان ، زمینه های شغلی و کارآفرینی و راهکارهای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق سخنرانی کرد.

  همایش گنبد سلطانیه در گذر زمان با سخنرانی دکتر مارکو جی برامبیلا در دانشگاه برگزار شد

به همت انجمن علمی معماری دانشگاه، همایش گنبد سلطانیه در گذر زمان با سخنرانی دکتر مارکو جی برامبیلا، استاد دانشگاه های معتبر اروپا و آمریکای شمالی روز یکشنبه 10 اسفند در تالار اجتماعات دانشکده معماری و شهرسازی و با استقبال دانشجویان و اساتید معماری برگزار شد. دکتر مارکو جی برامبیلا در این همایش به بازشناسی گنبد سلطانیه زنجان و بررسی تطبیقی معماری آن و معماری کلیسای سانتا ماریا دل فیوره در ایتالیا پرداخت.

 همایش ازدواج سالم جوانان در دانشگاه برگزار شد

 

همایش ازدواج سالم جوانان با همکاری دانشگاه و مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین صبح امروز چهارشنبه 13 اسفند ماه در تالاراجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد.

 

رییس مرکز بهداشت استان قزوین در این همایش با اشاره به مراحل مختلف زندگی مانند شیرخوارگی، کودکی،نوجوانی ،جوانی ، میانسالی و سالمندی و نیازهای مختلف در این سنین از انسان سالم به عنوان محور توسعه پایدار یاد کرد و گفت: براساس تعریف سازمان بهداشت جهانی ، سلامت تنها در بعد جسمی خلاصه نشده و سایر ابعاد روحی، اجتماعی و معنوی را نیز در بر می گیرد.

 

با صدور حکمی از سوی رهبر معظم انقلاب صورت گرفت؛انتصاب نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه به عنوان نماینده ولی فقیه در استان قزوین و امام جمعه شهر قزوین

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت الاسلام شیخ عبدالکریم عابدینی را به‌عنوان نماینده ولی فقیه در استان قزوین و امام جمعه شهر قزوین منصوب کردند.

در هفته منابع طبیعی مراسمی با عنوان جشن رویش در دانشگاه برگزار شد

مراسم جشن رویش به همت معاونت فرهنگی و عمرانی دانشگاه، و با همکاری کانون هلال احمر و شورای صنفی رفاهی دانشجویان، انجمن های علمی مهندسی آب و فضای سبز و مدیریت فضای سبز با حضور جمعی از دانشجویان، اعضای هیأت علمی، هیأت رئیسه دانشگاه و اساتید روز شنبه 16 اسفند در محوطه خوابگاه دانشجویی برگزار شد .

در این مراسم دکتر نائینی، رئیس دانشگاه گفت: حفظ محیط زیست یکی از مهمترین دغدغه­ های امروز است که متأسفانه آن جور که شایسته است به آن توجه و رسیدگی نشده است ، گرچه در دو سال اخیر در دستور کار دولت و دیگر ارگان­های زیربط قرار گرفته است ولی مطمئنا این امر بدون همکاری دیگر ارگانها و نهادها، مردم و متولیان امر ممکن و میسر نخواهد بود.

همایش انقلاب 57 به روایت تصویر در دانشگاه برگزار شد

همایش انقلاب 57 به روایت تصویر به همت انجمن علمی گروه تاریخ روز دوشنبه 18 اسفند در تالار اجتماعات دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار شد.

این همایش حول موضوع بررسی وقایع سال 1357 بر اساس عکس های عکاس دوران انقلاب، آقای اکبر ناظمی و توضیحات آقای جعفر گلشن روغنی، پژوهشگر ارشد تاریخ به روایت تصویر بود.

به مناسبت بزرگداشت روز شهداء گل افشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد

به مناسبت 22 اسفند، بزرگداشت روز شهداء، مراسم گلباران و عطر افشانی مزارشهدای گمنام دانشگاه از سوی اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه امروز شنبه 23 اسفند بعد از نماز ظهر و عصر برگزار شد.

در این مراسم دکتر نائینی،رئیس دانشگاه، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، اساتید و کارکنان دانشگاه با حضور در مزارشهدای گمنام دانشگاه ضمن تجدید بیعت با شهدا و امام شهداء خمینی کبیر(ره)، با اهدای گل از مقام والای شهدا تجلیل کردند.

نوزدهمین دوره مسابقات تکواندوی دانشجویان پسر دانشگاههای سراسر کشور در دانشگاه برگزار شد

نوزدهمین دوره مسابقات تکواندوی دانشجویان پسر دانشگاه های سراسر کشور از تاریخ 20 تا 23 به مدت چهار روز به میزبانی دانشگاه برگزار شد.

در پایان این مسابقات دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به مقام قهرمانی ، دانشگاه رازی کرمانشاه به مقام نائب قهرمانی و دانشگاه خوارمی و دانشگاه آموزش عالی قوچان مشترکا به مقام سوم تیمی دست یافتند.
شایان ذکر است کاپ اخلاق مسابقات توسط مسئولین وزارت علوم تحقیقات و فناوری و فدارسیون تکواندو به دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) اهداء شد

 

 

 

 

 

CAPTCHA Image