اخبار حوزه مرکز آموزش زبان فارسی

اخبار حوزه مرکز آموزش زبان فارسی


  • برگزاری مراسم عید قربان ویژه دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه

مراسم عید قربان، روز یکشنبه 13 مهرماه با حضور دانشجویان غیر ایرانی در دو نوبت صبح و شب در حسینیه شهید آوینی مجتمع خوابگاه های مرکزی دانشگاه برگزار شد.در این مراسم، نماز عید قربان صبح روز یکشنبه با حضور دانشجویان و سه تن از مبلغین اعزامی از قم برگزار شد و بعد از اقامه نماز و ایراد خطبه توسط حجت الاسلام حسینی، مراسم قربانی انجام شد.

جشن عید قربان، شامگاه یکشنبه با حضور حجت الاسلام دکتر عبدالکریم رئیس دفاتر نهاد رهبری دانشگاه های استان قزوین و دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی دانشگاه برگزار شد.پخش شام تهیه شده از گوشت قربانی، سخنرانی و برگزاری مسابقه از جمله برنامه های این مراسم بود.

  • برگزاری مسابقه کتابخوانی خطبه غدیر

 مسابقه کتابخوانی خطبه غدیر، روز پنجشنبه 17 مهرماه با شرکت دانشجویان ایرانی و غیرایرانی در حسینیه شهید آوینی مجتمع خوابگاه های مرکزی دانشگاه برگزار شد.

  • جشن و ضیافت اعیاد سعید قربان و غدیر ویژه دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه برگزار شد

 به همت مسئول فرهنگی دانشجویان غیر ایرانی نهاد رهبری و مرکز آموزش زبان فارسی ظهر روز عید قربان  ضیافت شام در حسینیه شهید آوینی  با حضور دانشجویان تاجیکستانی و نیز در شب عید  برای دیگر دانشجویان  با حضور بیش از 400 نفر دانشجو  برپا گردید که مبلغین حاضر نیز به ایراد سخن در خصوص این عید سعید پرداختند.
همچنین در شب شنبه نیز مراسم جشن به مناسبت عید غدیر در کوی خوابگاه های دانشگاه برگزار گردید.

  • دیدار تعدادی از تازه مسلمانان آمریکای جنوبی با دانشجویان غیرایرانی دانشگاه

تعدادی از تازه مسلمانان آمریکای جنوبی طی نشستی صمیمانه با دانشجویان غیرایرانی دانشگاه در محل حسینه شهید آوینی دیدار کردند.تعداد 9 نفر از تازه مسلمانان آمریکای جنوبی، از کشورهای اکوادور – بولیوی – برزیل – آرژانتین در محل حسینه شهید آوینی با دانشجویان غیر ایرانی دیدار نمودند. در این دیدار که با حضور حجت الاسلام و المسلمین عابدینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و دکتر وکیلی فرد، سرپرست دانشجویان غیر ایرانی و رئیس مرکز آموزش زبان فارسی و آقای محمودی ،مسئول فرهنگی دانشجویان غیر ایرانی نهاد برگزار شد دانشجویان در جمعی صمیمانه با یکدیگر گفتگو و تبادل نظر کردند.

برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم توسط دانشجویان لبنانی در مرکز آموزش زبان فارسی

  • مراسم عزاداری ایام محرم توسط دانشجویان لبنانی در مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه برگزار شد.

دانشجویان لبنانی دانشگاه هر شب در نمازخانه مرکز آموزش زبان فارسی به مناسبت ایام محرم و در عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)  مراسم سوگواری و عزاداری برگزار کردند.

  • مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه برگزار شد

مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه عصر سه شنبه 6 آبان به همت مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه و با حضور "صمد حاج جباری"مدیرکل دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ، دکتر نائینی رئیس دانشگاه و مسئولان مرکز آموزش زبان فارسی و سرپرستی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه برگزار شد.

این مراسم با هدف آشنایی دانشجویان غیرایرانی با مقررات آموزشی، انضباطی و آشنایی برگزار شد شایان ذکر است در سال تحصیلی جاری تعداد 129نفر دانشجو از 22 کشور وارد مرکز آموزش زبان فارسی شده اند که تعداد معرفی شدگان وارد رشته 41 نفر از 8 کشور می باشند که پس از گذراندن دوره زبان فارسی برای تحصیل در رشته مورد نظر خود به سایر دانشگاه های کشور معرفی خواهند شد.

CAPTCHA Image