مهمترین اخبار دانشگاه در یک نگاه

مهمترین اخبار دانشگاه در یک نگاه


 • مراسم ویژه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه برگزار شد

مراسم آغاز سال تحصیلی ویژه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه با حضور دانشجویان، رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه صبح روز چهارشنبه 2 مهر ماه در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد.

سخنرانی و خوشامدگویی رئیس دانشگاه، سخنرانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ، سخنرانی مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثاگران و معرفی حوزه های مختلف دانشگاه توسط مدیریت روابط عمومی ،اجرای مسابقه، معرفی ضوابط و مقررات آموزشی، معرفی ضوابط و مقررات دانشجویی، معرفی اداره شاهد و ایثارگر، معرفی ضوابط و مقررات مربوط به انجمن های علمی،کانون های فرهنگی و تشکل های دانشجویی و معرفی معاونت پژوهشی از بخش های مختلف این مراسم بود.

 • مراسم غبار روبی مزار شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.

به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، با حضور معاونان، نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه، جمعی از اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان، مزار شهدای گمنام دانشگاه غبارروبی و گل افشانی شد.

 • به مناسبت هفته دفاع مقدس معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برنامه های ویژه ای را در دانشگاه برگزار کرد.

 

 • برگزاری مسابقه کتابخوانی در سطح دانشجویان، استادان و کارکنان
 • اجرای تئاتر خیابانی در محل بین دو دانشکده ی علوم پایه و فنی و مهندسی در تاریخ6 مهر ماه
 • شب شعر و شب خاطره با حضور شعرای استان به همت کانون شعر و ادب در تاریخ 5 مهر ماه
 • تقدیر از استادان جانباز و ایثارگر دانشگاه در تاریخ 2 مهر ماه در مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید
 • برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس از 31 شهریور ماه تا 7 مهر ماه در محوطه ی دانشگاه
 •  جشن آغاز سال تحصیلی جدید در دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار شد.

جشن آغاز سال تحصیلی ویژه دانشجویان ورودی جدید دانشکده ی ادبیات و علوم انسانی،  7مهر با حضور ریاست، مدیران گروه ها، استادان، کارکنان و دانشجویان این دانشکده برگزار شد.

 • برگزاری جلسه معارفه دانشجویان ورودی جدید مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته مکانیک

به همت گروه مکانیک دانشگاه، جلسه معارفه دانشجویان ورودی جدید جهت آشنایی این دانشجویان با رشته مکانیک روز دوشنبه 7 مهر در تالار اجتماعات دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد.

 • همایش آشنایی با رشته ی جدید علوم و مهندسی آب در دانشگاه برگزار شد

انجمن علمی رشته علوم و مهندسی آب جهت آشنایی با این رشته ی تازه تاسیس در دانشگاه همایش آشنایی با این رشته را برگزار کرد.این همابش روز هفتم مهر ماه ساعت 9 صبح در سالن اجتماعات دانشکده ی فنی و مهندسی برگزار خواهد شد.از برنامه های این همایش سخنرانی مدیر گروه رشته، دکتر عباس ستوده نیا و معاون دانشکده فنی و مهندسی دکتر حامد مازندرانی زاده بود.

 • کارگاه آموزشی رابطین دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های غیر انتفاعی استان در دانشگاه برگزار شد

کارگاه آموزشی رابطین دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های غیر انتفاعی استان قزوین 14 مهرماه در دانشگاه با حضور دکتر داودی مدیر اداره شاهد و ایثارگر، دکتر زندیه مشاور ریاست در امور ایثارگران، احسان اله لنکرانی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین و کارکنان اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه برگزار شد. دراین کارگاه ضمن سخنرانی مدیر اداره شاهد و ایثارگر و دکتر زندیه مشاور ریاست در امور ایثارگران کارشناسان آموزشی و فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر توضیحات کاملی در رابطه با آیین نامه دانشجویان شاهد و ایثارگر و برنامه های فرهنگی و فوق برنامه این اداره ارائه دادند.

 • مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان ورودی جدید دانشکده ی علوم اجتماعی برگزار شد.

مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان ورودی جدید دانشکده ی علوم اجتماعی با حضور رئیس، مدیران گروه ها، استادان، کارکنان و دانشجویان این دانشکده 14 مهر ماه برگزار شد.

 • نشست مشترک روسای دانشگاه بین المللی امام خمینی و علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

در این نشست دکتر منوچهر مهرام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین و دکتر نائینی رئیس دانشگاه ضمن اعلام آمادگی بر همکاری های دوجانبه دانشگاه در زمینه های مشترک علمی، آموزشی و پژوهشی در مورد ایجاد رشته های بین رشته ای میان دو دانشگاه از قبیل مهندسی پزشکی ، پیگیری ساخت و راه اندازی درمانگاه و مرکز بهداشت درمانی دانشگاه بین المللی امام خمینی ، ایجاد دوره های آموزشی- پزشکی و درمانی، برگزاری کارگاه های مشترک آموزشی از قبیل خودکشی و اعتیاد و هدایت پایان نامه های تحصیلی به سوی مشکلات مربوط ، بررسی وضعیت بهداشتی دانشجویان غیر ایرانی در بدو ورود، پایش سلامت دانشگاهیان و آموزش و برنامه ریزی آموزشی بحث و تبادل نظر کردند.

 • نشست علمی - تخصصی نقد و بررسی اقدامات مقابله با مواد مخدر نوپدید در دانشگاه برگزار شد.

نشست علمی تخصصی نقد و بررسی اقدامات مقابله با مواد مخدر نوپدید دوشنبه 14مهر ماه در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین سرهنگ “سلمان امیری”در این نشست گرایش به مواد مخدر در ایران را سودآوری و تقاضای زیاد آن عنوان کرد و بیان داشت: در این رابطه تمام دستگاه های دولتی اعم از فرهنگی،اقتصادی و اجتماعی باید همکاری کنند تا میزان تقاضای مواد مخدر در کشور کاهش یابد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین نیز در ادامه این نشست گفت: موضوع مواد مخدر یکی از بحران های اساسی کشور ما است تاجایی که مقام معظم رهبری مبارزه با آن را به عنوان یک موضوع جهادی مطرح کردند و به تمام سازمان ها نیز دستور پیگیری جدی آن را داده اند.

 •  نشست هیئت ایران شناسی دانشگاه لازاریان ارمنستان با رئیس دانشگاه

هیئتی از دانشگاه لازاریان ارمنستان با رئیس دانشگاه دیدار کرده و در زمینه های مختلف همکاری بحث و تبادل نظر شد. در این دیدار که با حضور رئیس دانشگاه و نیز اعضای هیئت علمی گروه های مختلف آموزشی زبان و ادبیات فارسی، تاریخ و علوم سیاسی و روابط بین الملل برگزار شد ضمن آشنایی این هیئت ایران شناس ارمنی با دانشگاه به منظور همکاری بین دو دانشگاه و دو کشور در زمینه رشته های ایران شناسی و آموزش زبان فارسی گفتگو و تبادل نظر شد.

 • مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد.

مراسم معارفه رئیس جدید دانشکده فنی و مهندسی روز یکشنبه 20 مهر ماه در محل دفتر ریاست دانشکده فنی و مهندسی و با حضور دکتر نائینی، رئیس دانشگاه و جمعی از معاونان و مسئولان دانشگاه برگزار شد. در این مراسم  دکتر عباس ستوده نیا به عنوان رئیس جدید دانشکده معرفی شده و از زحمات دکتر باغشاهی تقدیر به عمل آمد.

 • دیدار مدیر اداره شاهد با یکی از دانشجویان شاهد و ایثارگر برگشته از حج

مدیر اداره شاهد و ایثارگر و مشاور ریاست در امور ایثارگران به مناست ایام عید غدیر با یکی از دانشجویان شاهد دانشگاه که در مراسم حج امسال شرکت کرده بود دیدار کردند. به گزارش واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر دکتر زینب داودی، دکتر مهدی زندیه و جمعی از کارکنان اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه با خانواده مرتضی یعقوبی فرزند جانباز 50 درصد دفاع مقدس و دانشجوی رشته حسابداری در مقطع کارشناسی دیدار کردند.

 •  تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین منعقد شد.

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در زمینه های مختلف علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری منعقد شد. در این تفاهم نامه که  توسط دکتر نائینی، رئیس دانشگاه و آقای نادر نصیری رئیس  بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین به امضاء رسید، دو طرف  به منظور مشارکت، گسترش و بهره گیری متقابل از توانایی های علمی، فرهنگی، آموزشی و تحقیقاتی در زمینه های اجرای طرح های پژوهشی، برگزاری همایش ها، کارگاه ها، سخنرانی ها و نشست های علمی و پژوهشی، تدوین مقالات و انتشار خبرنامه های علمی و پژوهشی، فراهم نمودن امکان استفاده از کتابخانه برای محققان و مبادله مجلات و نشریات علمی همکاری خواهند کرد.

 • مراسم جشن تقدیر از فرزندان دانش آموز ممتاز کارکنان دانشگاه برگزار شد.

مراسم تقدیر از فرزندان دانش آموز ممتاز کارکنان دانشگاه با حضور مسئولان و همکاران دانشگاهی روز جمعه 25 مهر ماه در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد. اجرای آواز و موسیقی توسط خواننده قزوینی بابک برهانی، برگزاری برنامه هنری اجرای نمایش، برگزاری مسابقه، گریم بچه ها و اهدای جوایز از دیگر بخش های این برنامه شاد و متنوع بود که مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفت.

 • به مناسبت هفته پارا المپیک همایش ویژه جانبازان و معلولان ورزشکار در دانشگاه برگزار شد

به مناسبت هفته پارا المپیک همایش ویژه جانبازان و معلولان ورزشکار با حضور مدیر اداره تربیت بدنی دانشگاه ،اعضای هیئت علمی گروه تربیت بدنی و جمعی از معلولان و جانبازان استان، دانشجویان و علاقه مندان روز دوشنبه 28 مهر ماه در تالار اجتماعات دانشکده علوم انسانی برگزار شد. گفتنی است؛ برنامه‌های هفته پارا المپیک در ایران امسال ازهیجدهم تا بیست وچهارم مهر برگزار شد.

 • مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.

مراسم معارفه رئیس جدید دانشکده علوم اجتماعی روزدوشنبه 28 مهر ماه در محل دفتر ریاست دانشکده علوم اجتماعی و با حضور دکتر نائینی، رئیس دانشگاه و جمعی از معاونان و مسئولان دانشگاه برگزار شد در این مراسم دکتر محسن عینی به عنوان رئیس جدید دانشکده معرفی شده و از زحمات دکتر کیایی، رئیس سابق تقدیر به عمل آمد.

 •  همایش کارآفرینی و دانشجوی کارآفرین در دانشگاه برگزار شد.

همایش کارآفرینی و دانشجوی کار آفرین عصر روز سه شنبه 29 مهر ماه توسط مرکز کارآفرینی دانشگاه و اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان درتالار اجتماعات پژوهشکده آینده پژوهی دانشگاه برگزار شد.

مهندس”غلامرضا عابدینی”مدرس کارآفرینی در این همایش آمار اشتغال و بیکاری را در کشور نگران کننده عنوان کرد و گفت:در حال حاضر 3.5میلیون نفر در کشور فارغ التحصیل بیکار و 12هزار پزشک بیکار داریم و هر شش ماه نیز نیم میلیون نفر به این تعداد افزوده می شود. این مدرس کارآفرینی جوهره کارآفرینی را در خلاقیت دانست و افزود: در دانشگاه ها که با مولفه های اندیشه ای سرو کار دارند باید بر روی مهارت های خلاقیت کارهای جدی کرد.

 •  دیدار رئیس دانشگاه با خانواده یکی از دانشجویان شهید دانشگاه

به گزارش واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر دکترنائینی رئیس دانشگاه به همراه دکتر زندیه مشاور رئیس در امور ایثارگران، دکتر داودی مدیر اداره شاهد و ایثارگر و احسان اله لنکرانی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و جمعی از کارمندان شاهد و ایثارگر دانشگاه با خانواده دانشجوی شهید حاج احمد علی طاهرخانی دیدار کردند.در این دیدار که روز 28 مهر ماه همزمان با سالروز شهادت این شهید بزرگوار برگزار شد لوح تقدیری از طرف دکتر نائینی،رئیس دانشگاه و توسط خانم دکتر داودی به پاس قدردانی به همسر شهید طاهرخانی اهداء شد. شهید حاج احمد علی طاهرخانی سال 1367 وارد دانشگاه و در رشته حسابداری در مقطع کارشناسی شروع به تحصیل نمودند و در تاریخ 28 مهر ماه 1382 بر اثر عوارض ناشی از مجروحیت در سن 57 سالگی به فیض شهادت نائل آمدند.

 • اجرای طرح پایش سلامت جسم و روان مخصوص دانشجویان ورودی جدید

طرح پایش سلامت جسم و روان ویژه تمامی دانشجویان ورودی جدید، مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری از تاریخ 26 مهر ماه تا30 مهرماه در سالن های جانبی تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه اجرا شد.

 •  همایش جاهلیت مدرن در تالار اجتماعات دانشکده علوم انسانی برگزار شد.

همایش جاهلیت مدرن به همت کانون مهدویت دانشگاه در خصوص آسیب شناسی مناسبات جامعه امروز ازدیدگاه مهدویت روز دوشنبه 5 آبان در تالار اجتماعات دانشکده علوم انسانی برگزار شد

اسماعیل شفیعی سروستانی مسؤل مؤسسه مهدی موعود و پژوهشگر مهدویت در این همایش اظهار داشت: امروزه جایگاه مهدویت برای بسیاری افراد شناخته شده نیست و گاه افراد نمی‌توانند رابطه مهدویت را با علوم و مناسبات فرهنگی وتمدنی جدید پیدا کنند. وی در خصوص جاهلیت مدرن اذعان داشت :جاهلیت مدرن برگرفته از جاهلیت اولیه که در زمان پیامبر بین اعراب مرسوم بوده می باشدو ادامه داد :پیامبر در این خصوص فرموده اند:من در میان دو جاهلیت مبعوث شده ام که جاهلیت دوم به مراتب سخت تر و مخرب تر از جاهلیت اولی می باشد .

 • اولین نشست از سلسله نشست های تخصصی مرکز پژوهی آینده پژوهی در دانشگاه برگزار شد

اولین نشست از سلسله نشست های تخصصی مرکز پژوهی آینده پژوهی با موضوع روش های شناخت علائم ضعیف در آینده پژوهی روز دوشنبه 5 آبان ماه با حضور دکتر"مصطفی تقوی" استاد دانشگاه صنعتی شریف در تالار اجتماعات پژوهشکده آینده پژوهی برگزار شد. دکتر تقوی آینده پژوهی را یک فرآیند رفت و برگشتی بین فهم حال و فهم آینده توصیف و تاکیدکرد آینده پژوهی حرکت از حال به آینده است و فهم حال در گرو فهم آینده و فهم آینده در گرو فهم حال است. دکتر تقوی با اشاره به محدودیت هایی که برای شناخت آینده وجود دارد و با اشاره به پویایی و پیچیدگی واقعیت های اجتماعی تاکید کرد در این موارد باید زمین بازی را با توجه به نظام های نظری ـ علمی و با اتکا به مبانی شناختی ـ هنجاری تعریف و مشخص کرد و مشارکت فعالیت نخبگان و برنامه ریزی و سیاستگذاری به آینده نگاری و شکل دادن آینده پرداخت.

 • ارتقای رتبه علمی 5 عضو هیئت علمی دانشگاه

به گزارش معاونت آموزشی، در نشست هیأت ممیزه دانشگاه در سوم مهرماه 93، با ارتقای رتبه علمی 5 نفر از اعضای هیئت علمی موافقت شد. در این نشست با ارتقای مرتبه علمی دکتر یوسف گرجی و دکتر بهرام امین زاده گوهرریزی اعضا هیأت علمی گروه معماری دانشکده معماری و شهرسازی، دکتر محسن بهشتی سرشت عضو هیأت علمی گروه تاریخ دانشکده علوم انسانی، دکتر محمدرضا بذرافکن عضو هیأت علمی گروه فیزیک دانشکده علوم پایه و دکتر فرهاد درویشی عضو هیأت علمی گروه علوم سیاسی دانشکده علوم اجتماعی از استادیاری به دانشیاری موافقت شد.

 • اولین همایش دهه ریاضیات در دانشکده علوم پایه برگزار شد

اولین همایش دهه ریاضیات توسط گروه ریاضی دانشکده علوم پایه روز دوشنبه 5 آبان با حضور رئیس، معاونان ، اعضای هیئت علمی و دانشجویان این دانشکده برگزار شد .در این همایش که در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار شد استادان برجسته گروه ریاضی دانشکده علوم پایه  آقایان دکتر آبکار ،دکتر عباس بندی ،دکتر رازانی و دکتر میرزایی به ارائه سمینار پرداختند و در نوبت  بعدازظهر نیز سمینارهایی توسط دانشجویان دکتری گروه ریاضی ارائه گردید.شایان ذکر است این برنامه با استقبال خوبی از سوی استادان و دانشجویان برخوردار بود  و در جلسات سخنرانی به پرسش های علمی و بحث و گفتگو پیرامون دستاوردهای جدید در زمینه علم ریاضی پرداخته شد.در پایان مراسم، برتداوم برگزاری این برنامه همه ساله در دهه ریاضیات تاکید شد.

 • اولین دوره مسابقات رباتیک دانشجویان افغانستانی دانشگاه های ایران در دانشگاه برگزار شد.

اولین دوره مسابقات رباتیک دانشجویان افغانستانی دانشگاه های ایران 8 آبان در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد.در این مسابقات که در بخش لیگ مسیر یاب برگزار شده بود هیجده تیم از دانشگاه های سراسر ایران شرکت کردند که در نهایت تیم اصفهانیا با کسب رکورد ۱۵/۵۶ به مقام قهرمانی رسید و تیم های مسیر سبز با رکورد ۱۷/۳۵ و طارق با رکورد ۲۱/۶۰ به مقام دوم و سوم رسیدند. این مسابقات که به همت انجمن علمی-فرهنگی دانشجویان افغانستان و با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی و مجمع فدا برگزار شده بود با استقبال خوبی از طرف دانشجویان روبرو شد و در پایان به تیم های برتر از سوی مسئولان برگزاری مسابقات جوایز نقدی، تندیس مسابقات و لوح یاد بود تقدیم شد.

نشست نقش خواص و عوام در واقعه عاشورا در دانشگاه برگزار شد.

نشست نقش خواص و عوام در واقعه عاشورا روز شنبه 17 آبان در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه با حضور دکتر محمد حسین رجبی دوانی استاد و پژوهشگر تاریخ اسلام برگزار شد. دکتر محمد حسین رجبی دوانی در این نشست بیان داشت:  خواص یا به تعبیری نخبگان جامعه گروه هایی هستند که به سبب پایگاه اجتماعی خود همواره مورد توجه عامه مردم قرار دارند و جامعه نیز با نگاهی ارزشمند به آنان می نگرند. رجبی دوانی، با بیان اینکه موضوع خواص در تمام اقوام و تمدن ها مشاهده می شود و شاخص های آن در هر قوم و جامعه متفاوت است، گفت: به عنوان نمونه در جامعه عربی ملاک خواص در مولفه هایی مانند شجاعت، سخاوت، خطیب بودن و شیخوخیت خلاصه می شود اما اسلام معیار خواص را در تقوا،ایمان،عمل صالح و صداقت قرار داده است.این پژوهشگر تاریخ اسلام اظهار کرد: بر اساس همین تغییر نگاه بود که افرادی مانند سلمان فارسی،ابوذر و عمار از دیدگاه اسلامی بعنوان ملاک هایی برای خواص قرار گرفتند.

 • مراسم قرعه کشی عمره دانشگاهیان استان در دانشگاه برگزار شد.

مراسم قرعه کشی عمره دانشگاهیان استان همزمان با سراسر کشور ظهر روز یکشنبه 18 آبان ماه در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد. در این دوره از عمره دانشگاهیان، 120دانشجوی پسر مجرد و 120 دانشجوی متاهل دانشگاه های مختلف استان به همراه 35 استاد دانشگاه در قالب دو کاروان به سرزمین وحی مشرف خواهند شد. در سال جاری با آغاز ثبت نام عمره دانشگاهیان 747 نفر در دوره کاردانی،2هزار و 589 نفر در مقطع کارشناسی،یکهزار و 496 نفر کارشناسی ارشد و 86 نفر نیز در دوره دکتری در این دوره ثبت نام کرده بودند.

 • مراسم تودیع و معارفه مدیر گزینش دانشگاه برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید گزینش دانشگاه روز دوشنبه 19 آبان ماه در دفتر جلسات رئیس دانشگاه برگزار شد. در این مراسم دکتر نائینی، رئیس دانشگاه با اهدای لوح از زحمات دکتر خضری، مدیر سابق گزینش تقدیر و دکتر محسن عینی به عنوان مدیر جدید گزینش معرفی شد.

 •  دومین نشست تخصصی آینده پژوهی با عنوان سناریو نویسی در آینده پژوهی در دانشگاه برگزار شد

دومین نشست تخصصی آینده پژوهی با عنوان سناریو نویسی در آینده پژوهی روز دوشنبه 19آبان ماه در تالار اجتماعات پژوهشکده آینده پژوهی با سخنرانی دکتر عبدالرحیم پدرام برگزار شد. در این نشست دکتر پدارم ضمن مروری اجمالی بر سناریو نویسی و معرفی روش سناریو نویسی از سناریو نویسی در آینده پژوهی به عنوان مهمترین کار آینده پژوهی یاد کرده و بیان داشت: با سناریو نویسی، سناریوها و تصویرهایی از آینده های محتمل پیش روی قرار می گیرد هدف از تدوین سناریوها، خلق فضای بررسی احتمال آینده های ممکن، به‌‌گونه ای است که بتوان پابرجایی سیاست ها را در برابر طیفی از چالش های آینده آزمود.

 • انتصاب دبیر و رؤسای کمیته‌های هفته پژوهش و فناوری از سوی استاندار

استاندار قزوین در احکامی جداگانه عباس‌علی درافشانی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی را به عنوان دبیر ستاد استانی و عضو دبیرخانه جشنواره برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری و سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی را به عنوان دبیر جشنواره و رئیس کمیته علمی برگزاری مراسم و برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری منصوب کرد. استاندار قزوین همچنین مرتضی موسی‌خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را به عنوان رئیس کمیته برپایی نمایشگاه و فن بازار و عضو دبیرخانه جشنواره برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری و هادی صادق‌دقیقی مدیرکل روابط عمومی استانداری و دبیر شورای اطلاع‌رسانی را به عنوان رئیس کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی و عضو دبیرخانه جشنواره برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری منصوب کرد. همچنین عباس‌علی درافشانی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار قزوین نیز در احکامی جداگانه مریم نجف‌آبادی مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری و صفر لک مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، ناصرپور معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان قزوین، امیرعباس صافی معاون پژوهشی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، سرگلزائی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، فرهنگ میزانی رئیس دانشگاه پیام‌نور قزوین، یوسف گرجی رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان قزوین، علی رجب‌پور رئیس پارک علم و فناوری امام خمینی (ره)، کریم افشار مشاور استاندار و رئیس دفتر نخبگان استان، مهرزاد مستشاری محصص رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان، محسن حق‌شناس سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرداری قزوین، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش، محمدحسین فائزی مدیر جهاد دانشگاهی قزوین و مهدی پشامی مدیرعامل انجمن تحقیق و توسعه استان قزوین را به عنوان اعضای کمیته علمی برگزاری مراسم و برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری استان قزوین منصوب کرد.

 • اعلام برنامه های هفته پژوهش و فناوری استان

مراسم و برنامه‌های هفته پژوهش در استان قزوین از تاریخ 15 تا 20 آذر ماه سال جاری برگزار می‌شود که به منظور عدم تداخل برنامه‌های استانی با برنامه‌های ملی و فراهم کردن زمینه حضور فعال دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و تحقیقاتی و دستگاه‌های اجرایی استان‌ها در برنامه‌های کشوری، مراسم و برنامه‌های هفته پژوهش در استان‌ها یک هفته زودتر از برنامه‌های ملی اجرا می‌شود.

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و رونمایی از دستاوردهای جدید استان و افتتاحیه هفته پژوهش توسط دانشگاه آزاد اسلامی در محل این دانشگاه در تاریخ 15 آذر سال جاری انجام می‌شود. همچنین همایش تقدیر از برگزیدگان هفته پژوهش در سطوح مختلف از جمله پژوهشگران و فناوران برتر، دانش‌آموزی و دانشجویی خواهد بود که پس از انتخاب در کمیته علمی در هر سطح در دانشگاه بین‌المللی امام‌ خمینی (ره) برگزار می‌شود و در تاریخ 18 آذرماه، آخرین روز هفته پژوهش ،مسابقه ملی شبیه‌سازی پل ماکارونی با همکاری پارک علم و فناوری، دانشگاه‌های استان و استانداری برگزار می‌شود.

CAPTCHA Image