مهمترین اخبار دانشگاه در یک نگاه

مهمترین اخبار دانشگاه در یک نگاه


 • مراسم جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه 

مراسم جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه 2 و 3 تیر ماه با حضور دانشجویان و خانواده های دانشجویان، رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه  در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد.

سخنرانی دکتر نائینی، رئیس دانشگاه، برگزاری مسابقه، اجرای موسیقی زنده، قرائت سوگندنامه و تجلیل از فارغ التحصیلان برتر دانشکده های علوم پایه و فنی و مهندسی از برنامه های این مراسم بود.

 • برگزاری آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ گروه های مختلف آزمایشی به مدت سه روز در دانشگاه

آزمون سراسری 1393 گروه های علوم انسانی، علوم تجربی، ریاضی، هنر و زبان های خارجی به مدت سه روز پنج شنبه 5 تیرماه، جمعه 6 و شنبه 7 تیر ماه در دانشگاه برگزار شد همچنبن دکتر نائینی، رئیس دانشگاه  از محل برگزاری آزمون در حوزه های مختلف امتحانی بازدید کرد.

 •   کسب رتبه ممتاز توسط دانشگاه در برگزاری آزمون های سراسری سال ۹۲ از سوی سازمان سنجش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان یکی از مجموعه های بزرگ استان در برگزاری آزمون سراسری موفق به کسب رتبه ممتاز و عنوان یکی از مجموعه های برتر در برگزاری آزمون های سراسری سال ۹۲ از سوی سازمان سنجش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گردید که از جمله مهمترین معیارهای این انتخاب ایجاد محیط و فضایی با آرامش، اعتماد و امنیت برای داوطلبان از سوی عوامل اجرایی و نیز رعایت و برقراری نظم، سرعت در کار و تعامل مثبت عوامل اجرایی آزمون با داوطلبان و سازمان می باشد.

 •  ارتقاء رتبه علمی ۴ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه

به گزارش معاونت آموزشی دانشگاه در نشست هیئت ممیزه دانشگاه که در تاریخ 4/5/ 93 تشکیل گردید، با ارتقاء رتبه علمی 4 نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه موافقت شد.

در این نشست با ارتقاء مرتبه علمی دکتر مهدی زندیه عضو هیئت علمی گروه معماری دانشکده معماری و شهرسازی ، دکتر علی فتح طاهری عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشکده علوم انسانی ،دکتر داود پورمحمد عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشکده علوم پایه از مرتبه استادیاری به دانشیاری و همچنین ارتقاء مرتبه علمی دکتر یحیی فوزی عضو هیِئت علمی گروه علوم سیاسی دانشکده علوم اجتماعی از دانشیاری به استادی موافقت شد.

روابط عمومی دانشگاه رتبه علمی آن جنابان را تبریک گفته؛ توفیق روزافزونتان را در ادامه مسیر علمی از درگاه خداوند مسئلت می نماییم.

 •  سومین نشست هم اندیشی بانوان شاغل در دانشگاه

سومین نشست هم اندیشی بانوان شاغل در دانشگاه روز چهارشنبه 18 تیر ماه در تالار اجتماعات دانشکده فنی و مهندسی  و با حضور مشاور امور زنان رییس دانشگاه  برگزار شد.

در این نشست دکتر سعیده سنماری ضمن تاکید بر لزوم همکاری کلیه بانوان دانشگاه از طریق عضویت در کمیته های تخصصی در نظر گرفته در کار گروه بانوان بیان داشت:6 کمیته تخصصی با زمینه های مختلف در نظر گرفته شده که از طریق اطلاع رسانی بانوان شاغل در دانشگاه می توانند در این کمیته ها بر اساس علاقه مندی عضویت و فعالیت کنند .

وی افزود: تشکیل این کمیته ها و برگزاری این نشست های تخصصی در راستای آسایش فکری و روحی کارکنان خانم شاغل در دانشگاه و به منظور ارائه راه کار و دستیابی به اهداف مورد نظر در کمیته ها است که بهترین کمیته ها با رایزنی با سایر دانشگاه ها و بررسی  براساس نیازهای شغلی و علائق و برای فعالیت های فردی و گروهی انتخاب شده است.

همچنین در ادامه کارکنان حاضر در نشست پیشنهادات خود را در زمینه های مختلف سلامتی،ورزشی، اداری، رفاهی  مطرح کردند.

 •  بازدید مدیر کل خدمات آموزشی دانشگاه و کارشناسان این حوزه از معاونت آموزشی دانشگاه تهران

مدیر کل خدمات آموزشی دانشگاه به همراه تنی چند از کارشناسان این حوزه روز سه شنبه 17 تیر ماه از معاونت آموزشی دانشگاه تهران بازدید کردند.

 • دیدار هیئت رئیسه دانشگاه با فرمانده جدید سپاه پاسداران استان قزوین

هیئت رئیسه دانشگاه 18 تیرماه با سردار شاهرخی، فرمانده جدید سپاه پاسداران استان قزوین دیدار کردند. در این دیدار دکتر نائینی، رئیس دانشگاه ضمن تبریک انتصاب سردار شاهرخی و اظهار امیدواری برای ایجاد روابط و تعامل دوجانبه بین دو سازمان بیان داشت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری که این دانشگاه را آبروی نظام می دانند ضروری است که از همه توان و ظرفیت ها در استان برای ارتقای جایگاه دانشگاهی که مزین به نام مبارک حضرت امام خمینی (ره) است و وجه ای بین المللی دارد تلاش کرده و زمینه های توسعه علمی و پژوهشی بیشتر این دانشگاه را فراهم کنیم.

همچنین دکتر نائینی با اشاره به نیازهای اساسی دانشگاه از قبیل کمبود فضاهای خوابگاهی، آموزشی و تامین منابع مالی لازم برای تحقق اهداف والای دانشگاه بر ایجاد شرایط و بستر مناسب جهت پذیرش دانشجویان خارجی که مهمانان این نظام هستند بسیار تاکید کردند.

سردار شاهرخی، فرمانده سپاه پاسداران استان قزوین نیز ضمن خوشامدگویی به اعضای هیئت رئیسه دانشگاه بیان داشت: دانشگاه از ارکان مهم استان است و رسیدن به جایگاه واقعی دانشگاه که از منویات رهبر معظم انقلاب هم هست سرلوحه کار ما هم است و هر گونه تلاشی که لازم باشد برای این امر انجام خواهیم داد و علی رغم بروز مشکلات و اشکال تراشی ها بایستی به ادامه مسیر فکر کرده و در مسیر ارتقای دانشگاه تلاش کنیم.

 •  دکتر ستاری : ما از کلیه نظامات اقتصاد دانش بنیان در دانشگاه ها حمایت کنیم

دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در جمع اعضای هیئت رئیسه و استادان دانشگاه که روز  شنبه 21 تیر ماه در تالار اجتماعات دانشکده معماری و شهرسازی برگزار شد بیان داشت: ما از کلیه نظامات اقتصاد دانش بنیان در دانشگاه ها حمایت کنیم

نشست با اعضای هیئت رئیسه و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، بازدید از مرکز رشد واحدهای فناور و مراکز تحقیقاتی و پارک علم و فناوری دانشگاه ها از جمله برنامه‌های دکتر ستاری در سفر به استان قزوین بود.

 •  اولین نشست مطبوعاتی رئیس دانشگاه با اصحاب رسانه برگزار شد

رییس دانشگاه در اولین نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در روز سه شنبه 27 مرداد  با تبریک روز خبرنگارضمن تأکید بر فضای باز دانشگاه و استقبال مجموعه مدیریت جدید از اصحاب رسانه خواست تا در فرهنگ‌سازی و بازتاب اخبار و دستاوردهای علمی دانشگاه و نگاه منتقدانه به مجموعه همت کنند تا دانشگاه به رسالت و اهداف اصلی خود دست یابد

 • به مناسبت سالروز ورود آزادگان به کشور آئین بزرگداشت سید آزادگان شهید ابوترابی در دانشگاه برگزار شد.

همایش نکوداشت سید آزادگان، حجت‌الاسلام سید علی‌اکبر ابوترابی، با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان کشوری و استانی و به همت شهرداری قزوین 25 مرداد  در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد .

مراسم گرامیداشت ۲۵ مرداد ماه، سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، همه ساله در تهران برگزار می‌شد که با همفکری با ستاد آزادگان کشور، شهرداری قزوین برای برگزاری بزرگداشت سالروز ورود آزادگان به کشور در قزوین اعلام آمادگی کرد.و مراسم نکوداشت سردار آزادگان حجت الاسلام ابوترابی با حضور شخصیت‌های ملی و استانی و جمعی از آزادگان نام‌آور و سر‌شناس کشوری برگزار شد . در این همایش دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی و حجت‌الاسلام حسینی، نماینده مردم قزوین ،استاندار قزوین، شهردار قزوین و آزاده و جانباز فصیحی رامندی به سخنرانی پرداختند. در این مراسم از سردار آزاده تیمسار فنودی و همسر سردار آزاده تیمسار شهید لشکری، توسط دکتر لاریجانی تجلیل صورت گرفت و همچنین از منشور آزادگان رونمایی شد.

 • ششمین دوره طرح ولایت دانشجویی استان قزوین در دانشگاه برگزار شد

ششمین دوره طرح ولایت دانشجویی استان قزوین با شعار ˈمی خواهی بمانی با امام بروˈ با حضور 500 نفر از دانشجویان بسیجی روز شنبه 11 مرداد ماه در تالار اجتماعات دانشگاه آغاز به کار کرد. این طرح با حضور ۵۰۰ دانشجو خواهر و برادر از ۵۰ دانشگاه استان قزوین به مدت ۱۱ روزدر دانشگاه برگزار شد.

 • ضیافت افطاری جامعه ایثارگران دانشگاه همزمان با شب ولادت امام حسن مجتبی (ع)

ضیافت افطاری جامعه ایثارگران دانشگاه به همراه خانواده های گرامیشان همزمان با شب ولادت امام حسن مجتبی (ع) 21 تیرماه در دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار واحد فرهنگی اداره شاهد و ایثارگر، در این ضیافت افطاری که با حضوراستاندار قزوین، رییس دانشگاه ،هیئت رئیسه دانشگاه و رییس بنیاد شهید استان و دیگر مهمانان استانی برگزار گردید  مراسم معنوی با تلاوتی از آیات قرآن کریم توسط فرزند یکی از همکاران شاهد و ایثارگر شروع شد و با مدیحه سرایی در مدح امام حسن مجتبی (ع) توسط همکار شاهد و ایثارگر و سخنرانی حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا عابدینی ادامه پیدا کرد. که  شرکت کنندگان پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در فضای سراسر معنوی به صرف افطاری و شام پرداختند.

 • نشست هیئت رئیسه با کارمندان دانشگاه برگزار شد

نشست هیئت رئیسه با کارمندان دانشگاه از سری نشست های هیئت رئیسه با دانشگاهیان چهارشنبه 25 تیر ماه در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد. در این نشست کارمندان به شکل شفاهی و کتبی مسائل ، مشکلات و پیشنهادهای خود را مطرح کردند که از سوی ریاست دانشگاه و هیئت رئیسه پاسخ داده شد.

 •  حضور رئیس دانشگاه در اردوهای جهادی دانشجویی

دکتر نائینی رئیس دانشگاه در دیدار با دانشجویان جهادگر دانشگاه اظهار کرد: پیام اردوهای جهادی دانشجویان در سرتاسر میهن اسلامی پیام ایثار و از خود گذشتگی است و ما باید این حرکت مبارک را ارج نهیم.

وی در بازدید از پروژه آب رسانی روستای محروم عنبقین از روستاهای منطقه طارم گفت: این که دانشجویان ما از رشته‌های مختلف تحصیلی و در حالی که هر کدام جزء نخبگان جامعه علمی کشور هستند در این گرمای تابستان رنج حضور در این اردو را بر خود مرتفع می‌کنند و با مردم مناطق محروم برای حل مشکل آب رسانی به این روستا همکاری دارند نشان از روحیه بالا و ظرفیت تمام نشدنی تفکر بسیج دارد.

 • مراسم وداع با همکار عزیز دانشگاهی برگزار شد

مراسم وداع جامعه دانشگاهی با همکار دلسوز آقای ابراهیم میرزایی روز جمعه 14شهریور ماه در میان اشک و ماتم جمع زیادی از اعضای خانواده بزرگ دانشگاه برگزار شد شادروان میرزایی از نیروهای خدوم حوزه مدیریت منابع انسانی و امور پشتیبانی که در واحد کارگزینی هیئت علمی دانشگاه مشغول به خدمت بودند، متاسفانه روز پنجشنبه ۱۳ /۶ /۹۳ بر اثر سانحه غرق شدگی در دریای خزر از میان دانشگاهیان پرگشودند، ایشان در طول دوره خدمت به اخلاق خوش و نیکو و همچنین دارای وجدان کاری بالا در بین همکاران شناخته می شدند.

 • مراسم یادبود همکار گرامی مرحوم آقای ابراهیم میرزایی در دانشگاه برگزار شد

مراسم یادبود درگذشت فقید سعید آقای ابراهیم میرزایی صبح  سه شنبه 18 شهریور ماه با حضور خانواده محترم آن بزرگوار، رییس دانشگاه و جامعه دانشگاهی در مسجد دانشگاه برگزار شد.

این مراسم که که از سوی پایگاه مقاومت بسیج کارمندی حضرت بقیة الله الاعظم(عج) برگزار شد با برگزاری دعای زیارت عاشورا و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین عابدینی ، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه همراه بود که یاد و خاطره آن عزیز سفرکرده گرامی داشته شد.

 • دیدار رئیس دانشگاه با خانواده یکی از همکاران آزاده شاهد و ایثارگرو تجلیل از مقام همکاران آزاده دانشگاه

دکترنائینی رئیس دانشگاه به همراه دکتر زندیه مشاور رئیس در امور ایثارگران، دکتر داودی مدیر اداره شاهد و ایثارگر و احسان اله لنکرانی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و جمعی از کارکنان اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه با خانواده نصراله چگینی آزاده و جانباز دفاع مقدس دیدار کردند. در این دیدار که رو ز 18 شهریور برگزار شد دکتر نائینی ضمن تبریک سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت: خدمت به ایثارگران سعادتی برای بنده است. امیدوارم باری که بر دوش ما گذارده شده به نحو احسن به پایان برسانیم و خواستار موفقیت خانواده های ایثارگران هستم.

 • نشست هیئت رئیسه دانشگاه با استاندار و کارآفرین برجسته استان برگزار شد

نشست هیئت رئیسه و جمعی از مسئولان دانشگاه با استاندار و دکتر نایبی، کارآفرین برجسته استان چهارشنبه 19 شهریور در دفتر رئیس دانشگاه برگزار شد.

دراین نشست دکتر نائینی، رئیس دانشگاه با اشاره به برنامه ها و سند چشم انداز دانشگاه بیان کرد: از ابتدای سال جدید، نقشه ی راهبردی و سند چشم انداز دانشگاه در حال تدوین است که در این برنامه اولویت ها بر اساس نیاز های منطقه در نظر گرفته شده است و همچنین  مأموریت های دانشگاه با توجه به واقعیت های کشور در سند چشم انداز لحاظ شده است.

CAPTCHA Image