اخبار حوزه بین الملل دانشگاه

اخبار حوزه بین الملل دانشگاه


  • برگزاری سمینار آشنایی با آیسک برای دانشجویان

آیسک بزرگترین سازمان دانشجویی جهان بوده که سازمانی بین المللی، غیرسیاسی،مستقل و غیر انتفاعی است که توسط دانشجویان و تازه فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی اداره می شود. این سیمنار در راستای معرفی  توانمندی ها و دستاوردهای این سازمان به دانشجویان علاقمند، به ویژه دانشجویان رشته های MBA، بازاریابی، اقتصاد مدیریت، ،مدیریت صنعتی، حسابداری و رشته های مهندسی(عمران- معماری- معدن- مکانیک و…)  می باشد که ۲۹ اردیبهشت سمینار آشنایی با آیسک در دانشکده علوم انسانی برگزار شد.

آیسک با فراهم آوردن فرصت های راهبری در سطوح مختلف برای اعضا،، ایجاد فرصت های کارآموزی بین المللی و فراهم آوردن محیط آموزشی جهانی تلاش می کند زمینه ارتقای مهارت ها و پتانسیل های جوانان فراهم شود .
از مزایای آیسک امکان برخورداری از پیشینه ی شغلی همراه و همگام با آموزش دانشگاهی، دستیابی به آمادگی فردی، حرفه ای و مهارتی لازم برای حضور در محیط های کاری در سازمان ها و شرکت های داخلی و خارجی و  ارتباط یافتن با شبکه های بین المللی و افراد متخصص و پیشرو در سراسر دنیا است.

  •  دیدار هیئت دانشگاه استراسبورگ با مسئولان دانشگاه

در این دیدار که با حضور هیئت فرانسوی از دانشگاه استراسبورگ به سرپرستی اقای پروفسور ریشارکلاینشماگر ، استاد جغرافیا و معاون سابق امور بین الملل دانشگاه پاستور و خانم پروفسورکریستین مایار، استاد دانشگاه استراسبورگ در رشته زبان و فرهنگ آلمانی و رئیس خانه‌ی دانشگاهی علوم انسانی آلزاس در دفتر مرکزی دانشگاه در تهران برگزار شد  دو طرف ضمن اعلام آمادگی انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دو دانشگاه خواستار برنامه ریزی در این راستا شدند. همچنین دکتر بیات، معاون بین الملل دانشگاه از هیئت فرانسوی برای بازدید از دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در شهر تاریخی قزوین در سفر بعدی دعوت کرد که هیئت فرانسوی ضمن استقبال از این پیشنهاد خواستار این بازدید در برنامه های آتی شدند.

  •  بازدید هیئت هلندی از دانشگاه

دو تن از محققان هلندی علاقه‌مند به فرهنگ، آداب و رسوم اسلامی – ایرانی از دانشگاه بازدید و بارئیس و جمعی از مسئولان دانشگاه گفتگو کردند.

آقای دکتر گریت ژان باهاس و خانم دکتر ژانت باهاس در دیدار با دکتر نائینی، رئیس دانشگاه در خصوص همکاری های علمی و بین المللی دو کشور گفتگو کردند و دکتر نائینی ،آمادگی دانشگاه را در زمینه همکاری بین دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و کشور هلند اعلام کردند و هدایایی نیز به رسم یادبود تقدیم شد.

این دو محقق همچنین در دیدار با دکتر بیات ، معاون امور بین الملل و دکتر املشی، مدیر جذب دانشجویان خارجی در زمینه توسعه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه با دانشگاه و موسسات همتا در هلند گفتگو کردند. پس از آن هیئت مذکور با همراهی دکتر سامی و دکتر هاشم پور از دانشکده معماری و شهرسازی بازدید کردند و دیدار کوتاهی نیز با دکتر زندیه، رئیس دانشکده معماری و شهرسازی داشتند.

در ادامه به منظور آشنایی میهمانان هلندی با فرهنگ و آداب و رسوم اسلامی و ایرانی کشورمان نشست مشترکی با حضور رییس و هیئت رییسه دانشکده علوم و تحقیقات اسلامی برگزار شد. در این نشست دکتر معماری، سرپرست دانشکده ضمن معرفی دانشکده علوم و تحقیقات اسلامی، ظرفیت ها و زمینه های همکاری مشترک بین دانشکده علوم و تحقیقات اسلامی با دانشگاه های هلندی را تشریح کرد.

  • بازدید هیئت نمایندگان دانشگاه اتونمای بارسلون از دانشگاه

هیئتی از نمایندگان دانشگاه اتونمای بارسلون، آقای سانتیاگو آلیاس مدیر بخش بین الملل و آقای خوآنما گنزالس نماینده دانشگاه اتونمای بارسلون روز دوشنبه 19 خرداد از دانشگاه بازدید کردند.

در این دیدار دکتر زاهدی، ضمن معرفی دانشگاه به هیئت دانشگاه اتونمای بارسلون آمادگی و علاقمندی دانشگاه را برای توسعه روابط علمی با دانشگاه اسپانیایی در قالب تفاهم نامه همکاری مشترک اعلام کرد. همچنین دکتر پور محمدی املشی آماری از دانشجویان خارجی دانشگاه و همچنین شرایط پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه ارائه کرد.

در ادامه هیئت مذکور با رییس دانشکده علوم انسانی دیدار کردند. دکتر بهشتی سرشت ، رییس دانشکده علوم انسانی ضمن معرفی رشته ها و گروه های موجود در دانشکده، علاقمندی دانشکده متبوع را برای توسعه روابط در قالب تبادل استاد و دانشجو و چاپ نشریه علمی مشترک اعلام داشت.

هیئت اسپانیایی همچنین ضمن بازدیداز مرکز آموزش زبان فارسی با مدیران و مسئولان این مرکز در خصوص زمینه های همکاری تبادل نظر و گفتگو کردند.

در ادامه هیئت نمایندگان دانشگاه اسپانیا در نشستی مشترک با رییس و هیئت رییسه و اعضای هیئت علمی دانشکده ی فنی و مهندسی با این دانشکده آشنا شده که در پایان دو طرف تمایل خود را برای توسعه روابط علمی در قالب برگزاری گردهمایی مشترک، برگزاری تحقیقات علمی مشترک ابراز کردند.

CAPTCHA Image