مهمترین اخبار دانشگاه در یک نگاه

مهمترین اخبار دانشگاه در یک نگاه


 • حکم ریاست دکتر سید ابوالحسن نائینی  از سوی دکتر فرجی‌دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

 طی حکمی از سوی دکتر فرجی‌دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دکتر سید ابوالحسن نائینی به عنوان رئیس دانشگاه منصوب شد. در این حکم آمده است با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی در امر آموزش عالی ، بر اساس مصوبه جلسه 746 مورخ 93/2/16شورای عالی انقلاب فرهنگی به موجب این حکم به مدت چهار سال از تاریخ 92/10/22به عنوان رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین منصوب می شوید.

 از جنابعالی انتظار دارد که براساس اهداف، سیاست ها و برنامه های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و بهره مندی از تجربیات مفید استادان، محققان و کارشناسان محترم و جلب مشارکت دانشگاهیان و دانشجویان عزیز و همفکری با سایر مسئولان گام های موثری در جهت اعتلای نظام آموزش عالی کشور و نقش آفرینی آن در اقتصاد دانش بنیان و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی بردارید.

 صروری است در حفظ بیت المال و اعمال سیاست های موثر به منظور صرفه جویی در هزینه ها، پرهیز از تجمل گرایی،تقویت نظم و انضباط و قانونمندی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه با اتکال به خدای تعالی بکوشید.

 •   معرفی اعضای جدید هیئت ممیزه دانشگاه

طی حکمی از سوی دکتر فرجی دانا،وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعضای جدید هیات ممیزه دانشگاه معرفی شدند. دراجرای بند ۳ماده ۵ مقررات مربوط به طرز تشکیل و اختیارات و وظایف هیأت ممیزه، احکام ۱۰ عضو هیات ممیزه دانشگاه ، با امضای وزیر علوم صادر گردید.

آقایان دکتر سعید عباس بندی استاد رشته ریاضی کاربردی، دکتر اصغر کشتکار استاد رشته برق- مخابرات،دکتر محمد رضا خانمحمدی استاد رشته شیمی و دکتر عبدالرزاق حسامی فر دانشیار رشته فلسفه از اعضای هیات علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) و دکتر حسن غفوری فرد، استاد رشته فیزیک دانشگاه صنعتی امیر کبیر،دکتر محمد رضا بی همتا، استاد رشته علوم گیاهی دانشگاه تهران،دکتر ابراهیم متقی، استاد رشته روابط بین الملل دانشگاه تهران،دکتر هادی ندیمی، استاد رشته معماری دانشگاه شهید بهشتی، دکتر علیرضا مولائی توانی، دانشیار رشته تاریخ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، دکتر مجید صفار اول، استاد رشته مهندسی انرژی دانشگاه صنعتی امیر کبیر به مدت دو سال طی حکمی از سوی وزیر علوم به عضویت هیات ممیزه دانشگاه منصوب شدند.

 • آمادگی دانشگاه برای همکاری علمی با دانشگاه صوفیا

 هیئت اعزامی دانشگاه صوفیا بلغارستان 25 دی ماه ضمن بازدید از دانشگاه در نشستی با رئیس دانشگاه دیدار کردند در این نشست دکتر سید ابوالحسن نائینی  بیان کرد: ما خوشحال هستیم این دانشگاه مزین به نام امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی است و می توانیم در راستای فرهنگ و تاریخ اسلامی و تاریخ و فرهنگ انقلاب با دانشگاه صوفیا همکاری داشته باشیم.

 وی با اشاره به زمینه های همکاری با دانشگاه صوفیا بلغارستان افزود: در چند زمینه آمادگی کامل وجود دارد تا هر دو دانشگاه با یکدیگر به صورت مشترک قدم بردارند و حرکت کنند، یکی از مواردی که می توانیم در این زمینه همکاری داشته باشیم و هم برای این دانشگاه و هم دانشگاه صوفیا مفید خواهد بود تبادل استاد و دانشجو است.

 دکتر نائینی تصریح کرد: با فراهم شدن زمینه همکاری در این حوزه، استادان و دانشجویان در رشته هایی که در دانشگاه صوفیا مطرح است، می توانند حضور یابند و همچنین استادان و دانشجویان دانشگاه صوفیا نیز می توانند وارد این دانشگاه شوند و در زمینه های علمی فعالیت کنند.

 وی اعلام کرد: نکته دیگر که می توانیم همکاری تنگاتنگی داشته باشیم، در بحث پژوهشی و انتشار مقالات است به طوری که می توانیم مجله مشترک تعریف کنیم و مقالاتی که استادان دو دانشگاه با همکاری دانشجویان ایجاد می کنند را در آن مجله و نشریه مشترک به چاپ برسانیم و همچنین می توانیم پایان نامه های مشترکی را تعریف کنیم و دانشجوی ایرانی با استادان دانشگاه صوفیا و بالعکس پایان نامه مشترکی تعریف کنند.

 وی توضیح داد: زمینه دیگری که برای همکاری وجود دارد در حوزه فرصت های مطالعاتی است، بسیاری از استادان در فرصت های مطالعاتی می توانند از منابع مختلف استفاده کنند، از این رو استادان دانشگاه صوفیا می توانند برای این امر به ایران آیند و با استادان دانشگاه ما فرصت مطالعاتی خود را در دانشگاه صوفیا بگذارنند.

 رئیس دانشگاه یادآور شد: همچنین می توانیم همایش های علمی مشترک داشته باشیم و این همایش یک سال در دانشگاه صوفیا و یک سال نیز در ایران برگزار شود و از طرفی نیز می توانیم رشته های مرتبطی را در حوزه ایران و بالکان ایجاد کنیم و دانشجویان تحصیلات تکمیلی می توانند در این حوزه فعال باشند و نیمی از تحصیل خود را در ایران و نیمی را در دانشگاه صوفیا به صورت مشترک بگذرانند.

 دکتر نائینی یادآور شد: البته زمینه های همکاری دیگری در حوزه های تحصیلات تکمیلی، دوره های دکترا و تعریف میان رشته های جدید نیز وجود دارد که می توان در این حوزه نیز حرکت کرد.و با توجه به جایگاه دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) می توانیم این فرصت را داشته باشیم که یک همکاری خوب و مثمری را با دانشگاه صوفیا داشته باشیم.

 •  تقدیر از معاونان سابق دانشگاه و معارفه معاونان جدید

با حضور دکتر نائینی،رییس دانشگاه 12 اسفند ماه طی مراسمی معاونان جدید دانشگاه معارفه شدند و از معاونان سابق و قائم مقام سابق دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم دکتر نائینی ضمن تقدیر و تشکر از از فعالیت های مسئولان سابق دانشگاه تاکید کرد موفقیت های کسب شده مرهون زحمات گذشتگان است و این جا به جایی ها با نیت ایجاد فضای جدید در دانشگاه است تا با انگیزه و توان بیشتر برای ایجاد شور و نشاط بیشتر و ارائه ایده های جدید به امور پرداخته شود.

 • سمینار آشنایی با کارآفرینان برتر کشور در دانشگاه

سمینار آشنایی با کارآفرینان برتر کشور با حضور مدیر عامل شرکت بهداشتی فیروز و مدیر عامل کانون معلولین توانا روز دوشنبه ۱۹ اسفند ماه در سالن اجتماعات دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد. سید محمد موسوی موسس و مدیر عامل شرکت بهداشتی فیروز و مدیر عامل کانون معلولین توانا در استان قزوین توانسته است بیشترین فرصت شغلی را برای افراد معلول جامعه ایجاد کند به طوری که ۶۰ درصد از کارکنان و کارگران کارخانه فیروز را افراد معلول تشکیل می دهند، به همین دلیل سید محمد موسوی هم زمان با روز جهانی معلولان از سوی ریاست سازمان بهزیستی کشور به عنوان کارآفرین برتر معرفی شد و لوح سپاس ویژه نخبگان را از دست ریاست محترم جمهور دریافت کرد.

 • دید و بازدید صمیمانه نوروزی رییس دانشگاه با اعضای هیئت علمی و کارکنان

مراسم دید و بازدید نوروزی اعضای هیئت علمی و کارکنان با رییس دانشگاه، ، ۱۶ فروردین در تالار اجتماعات شهدای گمنام برگزار شد. در این مراسم که ریاست و مسئولین سابق دانشگاه نیز حضور داشتند، دکتر سید ابوالحسن نائینی، سال جدید را به تمامی دانشگاهیان تبریک گفت.

 •  اولین نشست هیئت رییسه دانشگاه با دانشجویان

اولین نشست هیئت رییسه دانشگاه با دانشجویان برای تعامل و تبادل نظر، 25 فروردین ماه در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد. در این مراسم در ابتدا اعضای هیئت رئیسه ضمن معرفی خود و فعالیت ها ی معاونت ها و حوزه های مختلف به دانشجویان به سئوالات دانشجویان در قالب سئوالات شفاهی و کتبی پاسخ دادند.

 • جشن میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) و تقدیر از کارکنان زن در دانشگاه

جشن میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت روز زن و مقام مادر در دانشگاه برگزار شد و از بانوان شاغل در دانشگاه با حضور ریاست دانشگاه و معاونین تقدیر به عمل آمد. در این مراسم که 31 فروردین ماه همزمان با سالروز میلاد باسعادت حضرت زهرا(س) با حضور بانوان دانشگاه و همراه با برنامه های متنوع برگزار شد دکتر سید ابوالحسن نائینی، رئیس دانشگاه ضمن تبریک و تهنیت این روز خجسته بیان داشت: بر همه زنان و مردان این کشور است که با تاسی و الگوه پذیری از بزرگ‌بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا(س) به تربیت نسلی صالح، متعهد و آگاه در عرصه جهانی همت گمارند که این مهم لازمه‌ی بقای جامعه‌ی‌اسلامی است.

 • بزرگداشت روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی

همایش یکروزه بناها و محوطه تاریخی با موضوع میراث یادبود توسط انجمن دوستداران یادمان‌های ماندگار و با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین و دانشکده معماری و شهر سازی دانشگاه روز یکشنبه ۳۱ فروردین با حضور جمعی از مسئولان و نیز دانشجویان علاقه مند در تالار اجتماعات دانشکده معماری و شهرسازی برگزار شد. ارائه مقاله با عنوان بازخوانی تاریخی ـ کالبدی مسجد حیدریه قزوین از سوی بتول صحراکاران و مقاله مروری بر مرمت برج‌های خرقان از سوی مهرزاد پرهیزکاری پژوهشگر تاریخ معماری و شهرسازی، قرائت بیانیه ایکوموس، معرفی دبیرخانه مجموعه مقالات قزوین و توزیع کتاب بخش دیگری از برنامه های این همایش بود.

 • کارگاه آشنایی اعضای هیئت علمی با طرح چشمه نور ایران

کارگاه آشنایی اعضای هیئت علمی دانشگاه با طرح چشمه نور ایران ILSF از سوی پژوهشگاه دانش های بنیادی و با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه 3 اردیبهشت ماه در دانشکده‌ی علوم پایه برگزار شد.

در این کارگاه دکتر جواد رحیقی، و دکتر محمد لامعی رشتی از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه دانش های بنیادی در خصوص طرح چشمه­ ی نور، ویژگی ها و همچنین مراحل ساخت آن سخنرانی کرده و به سئوالات حاضران پاسخ دادند. این کارگاه با هدف آشناکردن اعضای هیئت علمی دانشگاه در رشته های مختلف علوم پایه و مهندسی با طرح چشمه­ی نور، ویژگی ها و همچنین مراحل ساخت آن و الهام بخشی به تعریف موضوعات پژوهشی مرتبط و زمینه­ی همکاری های علمی بود. دکتر نائینی،رئیس دانشگاه، از عزم دانشگاه بر سوق دادن موضوعات پژوهشی اعضای هیئت علمی به ویژه در قالب پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری به سمت استفاده از امکانات طرح چشمه­ی نور خبر داد.

 • جشن هفته خوابگاه ها

به مناسبت هفته خوابگاه ها، جشن هقته خوابگاه ها با حضور دانشجویان و جمعی از مسئولان دانشگاه در تالار اجتماعات مرکزی شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد. این جشن که روز یکشنبه ۷ اردیبهشت ماه ازسوی شورای صنفی و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار شد با برنامه های متنوعی چون برگزاری مسابقه دانشجویی، اجرای زنده موسیقی سنتی و نمایش تئاتر دانشجویی و نیز بریدن کیک همراه بود که مورد استقبال دانشجویان شرکت کننده در این مراسم قرار گرفت.شایان ذکر است همه ساله در اردیبهشت ماه به مناسبت هفته خوابگاه ها جشن و برنامه های متنوعی در دانشگاه های سطح کشور برگزار می شود.

 • مراسم  بزرگداشت روز معلم در دانشگاه با حضور دکتر علی مطهری

در این مراسم که با حضور جمع کثیری از دانشجویان، استادان و علاقه مندان در روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد دکتر مطهری در خصوص ابعاد فکری و اندیشه های شهید مطهری  سخنرانی کرد

در ادامه برنامه سخنرانی، دانشجویان پرسش های خود را به شکل شفاهی و حضوری مطرح کردند و دکتر علی مطهری در خاتمه سخنرانی خود به سوالات دانشجویان در زمینه های مختلف پاسخ گفت.

 • اولین نشست هم اندیشی بانوان شاغل در دانشگاه

اولین جلسه هم اندیشی بانوان زن شاغل در دانشگاه با حضور مشاور امور زنان رییس دانشگاه برگزار شد. در این جلسه دکتر سعیده سنماری ضمن تاکید بر لزوم به کارگیری توانمندی ها و تجارب زنان شاغل در دانشگاه گفت: در صدد هستیم بانک اطلاعاتی از توانایی های زنان در رده های مختلف تهیه کنیم تا در مواقع لزوم بتوانیم از آن استفاده کنیم.

وی بر تشکیل کارگروه های مختلف و تخصصی با حضور علاقه مندان تاکید کرد و ادامه داد: این نشست های هم اندیشی زنان هر دو ماه یک بار تشکیل خواهد شد. در این جلسه که تعدادی از زنان شاغل در دانشگاه حضور داشتند و در زمینه مباحثی چون ورزش کارکنان زن، مسایل رفاهی، مدیریت زنان، حضور زنان در کمیته های بدوی و تخلفات اداری، نشست های تخصصی حوزه سلامت به ارائه نظرات خود پرداختند.

 • سمینار آموزشی مبانی طراحی ساختمان های بلند با حضور پروفسور گلابچی

اولین سمینار آموزشی با عنوان مبانی طراحی ساختمان های بلند با سخنرانی پروفسور محمود گلابچی، استاد و چهره ماندگار معماری ایران و با حضور مسئولان دانشگاه، سازمان نظام مهندسی، شهرداری، استادان و دانشجویان علاقه مند روز دوشنبه 22 اردیبهشت ماه در در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد.

 • بازدید سرزده رئیس دانشگاه از خوابگاه مرکزی برادران و خواهران

رئیس دانشگاه در بازدیدی سرزده از خوابگاه مرکزی دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی، وضعیت خوابگاه را از نظر رفاهی و معیشتی مورد بررسی قرار داد. در این بازدید که از خوابگاه مرکزی برادران روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت و از خوابگاه مرکزی خواهران روز 18 خرداد انجام شد دکتر نائینی، رئیس دانشگاه در دیداری صمیمانه با دانشجویان گفتگو کرده و از نزدیک راجع به مشکلات و مسائل امور رفاهی و صنفی دانشجویان بحث و تبادل نظر شد

 • مناظره اقتصادی در دانشگاه با عنوان سرنوشت اقتصاد با توجه به سیاست های پیش رو

همایش سرنوشت اقتصاد با توجه به سیاست های پیش رو با محوریت طرح هدفمندی روزیکشنبه 28 اردیبهشت در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی دانشگاه برگزار شد.

این همایش با سخنرانی دکتر بیات، معاون امور بین الملل و عضو هیات علمی دانشگاه، دکتر محمد حسن قدیری ابیانه، سفیر سابق جمهوری اسلامی در مکزیک، گواتمالاو کارشناس عالی امور استراتژیک وزارت امور خارجه و دکتر حمید عزیز محمدلو به عنوان داور عضو هیئت علمی دانشگاه برگزارشد.

 • دومین همایش ملی معماری و شهرسازی

دومین همایش ملی معماری و شهرسازی 30 اردیبهشت ماه با موضوع فضاهای گمشده و در محورهای هویت و پایداری فرهنگی، محیط مصنوع و جلوه های نمادین، بازآفرینی فضاهای گمشده، فضاهای عمومی و مکان آفرینی، ارزش های کیفی فضاها، دفاع غیر عامل در فضاهای زیستی در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه و با همکاری دانشگاه، نظام مهندسی، شهرداری و شورای شهر قزوین برگزار شد.

 • مراسم غبارروبی مزار شهدای گمنام دانشگاه

در این مراسم که 3 خرداد ماه مصادف با سالروز آزاد سازی شهر خرمشهر و با حضور دانشگاهیان برگزار شد مزار شهدای گمنام غبارروبی و گل افشان شد.

 • دومین نشست هیئت رئیسه با اعضای هیئت علمی

دومین نشست از سری نشست های هیئت رئیسه و دانشگاهیان روز دوشنبه 5 خرداد با اعضای هیئت علمی برگزار شد.در این جلسه نشست و گفتگو که  با حضور اعضای هیئت رئیسه برگزار و اعضای هیئت علمی با ابراز خرسندی از برگزاری چنین نشست هایی پیشنهادات و نظرات خود را در طول جلسه بیان کردند که توسط اعضای هیئت رئیسه پاسخ داده شد.

 • نشست خبری رئیس مرکز پژوهشی آینده پژوهی با خبرنگاران رسانه های جمعی

نشست خبری دکتر حاکم قاسمی، رئیس مرکز پژوهشی آینده پژوهی با خبرنگاران رسانه های جمعی روز  یکشنبه 11 خرداد با حضور خبرنگاران رسانه های جمعی در دفتر جلسات ساختمان آینده پژوهی برگزار و دکتر قاسمی در این نشست به معرفی و تشریح اهداف، برنامه ها ، ماموریت ها و سیاست های این مرکز پرداخت.

 • تجلیل از مقام والای جانبازان دانشگاه به مناسبت روز جانباز

همزمان با ایام ولادت امام حسین(ع) و و حضرت ابوالفضل و به مناسبت روز جانباز در نشستی صمیمانه با حضور رییس دانشگاه روز دوشنبه 12 خرداد در تالار جلسات مرکزی دانشگاه از جانبازان گرانقدر دانشگاه تجلیل به عمل آمد.

 •  معرفی دکتر بهشتی سرشت به عنوان رئیس جدید دانشکده علوم انسانی

در این مراسم که 13 خرداد در دفتر دانشکده علوم انسانی و با حضور دکتر نائینی، رئیس دانشگاه و جمعی از معاونان و مسئولان دانشگاه  برگزار شد، دکتر محسن بهشتی سرشت به عنوان رئیس جدید دانشکده معرفی و از زحمات دکتر اجمد پاشا زانوس تقدیر بعمل آمد.

 •  حضور هیئت رئیسه و دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه در زورخانه شهید رجایی قزوین

دکترنائینی،رئیس دانشگاه ورزش باستانی رایکی ازگنجینه های ماندگارایرانیان برشمرد و اظهارداشت:ا ین گنجینه اصیل یکی ازسرمایه های معنوی وملی ایرانیان است که می بایست درترویج وگسترش این رشته اصیل تلاش نمود.

دکترنائینی به همراه هیئت رئیسه دانشگاه و جمعی ازدانشجویان غیر ایرانی 20 خرداد با حضور در زورخانه شهیدرجائی قزوین ضمن دیدار با ورزشکاران این رشته از نزدیک با هنر ورزش باستانی در ابعاد مختلف آشنا شدند.

در این مراسم اعضای هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای با اجرا و هنرنمایی خود به معرفی این ورزش ایرانی پرداختند که مورد استقبال دانشجویان غیر ایرانی واقع شد.در پایان این مراسم، مهدی طاهری رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان در راستای آشنایی و ترویج فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای درکمک به دانشگاه در ایجاد و فعالیت این ورزش در دانشگاه  از طریق همکاری و در اختیار دادن امکانات ابراز علاقه مندی و آمادگی کرد.

 •  نشست هیئت رئیسه با جامعه ایثارگران دانشگاه

در این نشست صمیمانه که 27 خرداد در تالار اجتماعات دانشکده معماری و شهرسازی برگزار شد، جامعه شاهد و ایثارگر دانشگاه نظرات،مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند .در ابتدای نشست دکتر مهدی زندیه، رئیس دانشکده معماری و شهرسازی و مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران ضمن خوشامدگویی به خانواده شهدا و ایثارگران دانشگاه و تشکر از حضور هیئت رئیسه در برگزاری این نشست بیان داشت: تصمیم بر این است تا با برگزاری چنین نشست هایی با اعضای مجموعه شاهد و ایثارگر دانشگاه در سطح دانشجویی، اعضای هیئت علمی و کارمندان با مسائل و مشکلات این عزیزان آشنا شده تا در رفع مشکلات آنها تسریع شود.

 • جشن بزرگ نیمه شعبان در دانشگاه

همزمان با 15 شعبان، جشن میلاد حضرت مهدی(عج) با حضور دکتر نائینی، رئیس دانشگاه و هیئت رئیسه و دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی، روز پنج شنبه 22خرداد ماه بعد از نماز مغرب و عشا در کوی خوابگاه مرکزی دانشگاه برگزار شد.

 •  خرید ۵۰۱۲ جلد کتاب از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

مدیریت کتابخانه مرکزی و امور نشر در گزارشی اعلام داشت: کتابخانه مرکزی امسال نیز همچون سال های پیش در نمایشگاه بین المللی کتاب به مدت شش روز جهت خرید کتاب حضور یافت که تعداد 5012 جلد کتاب فارسی و عربی به مبلغ 628,332,145 ریال از نمایشگاه خریداری شد. در خرید کتاب های خارجی ۲۸نفر استاد و دانشجوی مقطع دکترا با انتخاب ۱۲۴ جلد کتاب لاتین به مبلغ ۲۶۰,۶۴۵,۶۶۹ ریال کتابداران کتابخانه مرکزی را همراهی کردند.

 • راه اندازی گروه های پژوهشی آینده پژوهی در دانشگاه

طبق مصوبه قطعی از شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با راه اندازی سه گروه پژوهشی آینده پژوهی آینده نگاری، آینده پژوهی فرهنگی ـ اجتماعی، آینده پژوهشی جهان اسلام و روابط بین الملل در دانشگاه موافقت بعمل آمد.

 •  اخذ مجوز ایجاد رشته های جدید

بنابر اعلام معاونت آموزشی دانشگاه، طی ابلاغی از سوی معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با راه اندازی رشته های مهندسی عمران با گرایش زلزله و ایرانشانسی با گرایش های ایرانشناسی- فرهنگ مردم، آداب و رسوم و میراث فرهنگی و ایرانشناسی – تاریخ در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) موافقت قطعی به عمل آمد. همچنین بر اساس این گزارش معاونت آموزشی دانشگاه در حال پی گیری با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای اخذ مجوز مقطع دکتری رشته های علوم سیاسی، حقوق، فقه و حقوق و فیزیک است.

 

CAPTCHA Image